Тимошенко майже наздогнала Януковича в рейтингах

За даними опитування, проведеного одним із соціологічних центрів, відстань між фаворитами виборчих президентських перегонів скоротилася до мінімуму.

Розрив між Юлією Тимошенко та Віктором Януковичем у другому турі президентських виборів скорочується до статистичної похибки.

Про це свідчать результати опитування громадської думки, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень "Социс" у серпні 2009 року.

За даними дослідження, в разі, якби вибори відбулися найближчим часом, до другого туру пройшли би Тимошенко та Янукович. При цьому лідер Партії регіонів отримав би у першому турі 25% голосів, а прем'єр-міністр - 20,5%.

Підтримка інших кандидатів розподілилися наступним чином: лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк набрав би 14,5% голосів, спікер Верховної ради Володимир Литвин - 5,9%, нинішній президент Віктор Ющенко - 3,8%, лідер Компартії Петро Симоненко - 3,7%, депутат Київради Віталій Кличко - 2,6 %, лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок - 1,5%, банкір Сергій Тігіпко - 1,3%.

Проти всіх мають намір голосувати 9,5% респондентів, не визначилися зі своїми уподобаннями 10%.

У другому турі виборів, згідно з даними опитування, за Януковича мають намір голосувати 26,1%, за Тимошенко - 24,4%.

При цьому обидва кандидати мають однакові показники (по 11,9%) за кількістю тих, хто ще до кінця не визначився, але "схиляються до думки підтримати одного з них у другому турі".

З урахуванням цих респондентів, Янукович у другому турі набрав би 38%, а Тимошенко - 36,3% від тих, хто брав би участь у голосуванні.

Проти обох проголосували б 20,9%, не визначилися зі своїм вибором - 4,8%.

53,8% респондентів заявили, що їм більше імпонує кандидат, який є "сильним досвідченим лідером, який знає свою справу", а 33,9% більше до смаку була би "нова людина".

При цьому Тимошенко має перевагу перед Януковичем за кількістю респондентів, які вважають її сильним лідером. У відповідь на питання "Кому з кандидатів у президенти більше притаманна характеристика "Сильний лідер" 41,6% опитаних назвали Тимошенко, тоді як Януковича таким вважають 24,7% громадян, а Яценюка - 7,4%.

Опитування проводилося на замовлення і за анкетою американської компанії AKPD Message and Media. Опитувалися виключно ті, хто висловив намір взяти участь у виборах президента України.

Загалом було опитано 2000 респондентів по всій території України, похибка не перевищує 2,8%.

Нагадаємо, за нещодавно оприлюдненими даними дослідження, проведеного консорціумом із семи соціологічних компаній, фаворитом президентських перегонів є Віктор Янукович.

Його кандидатуру готові підтримати 25,8% людей, опитаних консорціумом. У той же час, Юлія Тимошенко отримала би 16% голосів.

Читайте також:

Опитування: Янукович - лідер президентської гонки

До Верховної ради проходять шість партій - опитування

Тимошенко стане президентом - опитування

Опитування: українці люблять Росію більше, ніж росіяни Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: