У США вважають, що Тимошенко могла бути ким завгодно у справі Лазаренка: і потерпілою, і свідком, і учасницею змови.
У справі екс-прем'єра Павла Лазаренка Юлія Тимошенко мала статус "особи, яка брала участь у змові", свідка і потерпілої.
Про це повідомила колишній заступник генпрокурора США по округу Північна Каліфорнія Марта Берш.
"Ім'я пані Тимошенко, наскільки я пам'ятаю, вперше спливло під час нашого розслідування, коли ми отримали від швейцарських властей інформацію за запитом на екстрадицію Павла Лазаренка у Швейцарії. У той же час, приблизно, ми отримали інформацію, в якій містилося згадування імені пані Тимошенко, від української влади, яка в той час проводила своє розслідування у справі Лазаренка", - зазначила екс-заступник генпрокурора.
Берш уточнила, що у справі, що розслідується в США, Тимошенко "була згадана в обвинувальному висновку, як особа, яка брала участь у змові, але якій не було висунуто звинувачення".
"Я вважала, що пані Тимошенко, можливо, була свідком тих правопорушень, в який звинувачувався пан Лазаренко. Крім того, вона могла бути і постраждалою в результаті шантажу пана Лазаренка", - додала екс-чиновник.
"У нас були докази, які ми представили в суді. Це і виписки з банківських рахунків, та відомості, які ми вважали достатніми для доказу махінацій банківський перекладів, в яких брав участь і пан Лазаренко, і пані Тимошенко. Але цих доказів було недостатньо, і суд їх відхилив", - зазначила екс-заступник генпрокурора.
Відповідаючи на питання, чи намагалося обвинувачення допитати Тимошенко у справі Лазаренка, Берш повідомила: "Так. Ми намагалися".
"Ми направили офіційний запит про правову допомогу в Генпрокуратуру. Пані Тимошенко викликалася до прокуратури для допиту. Ми приїхали в Україну. З'явилася і пані Тимошенко зі своїм адвокатом, але в той час вона відмовилася відповідати на наші запитання", - розповіла екс-чиновник.
"Ми не змогли отримати показань пані Тимошенко з питань, які нас цікавили", - додала Берш.
Екс-заступник генпрокурора уточнила, що адвокат Тимошенко "послався на конституційне положення, яке відповідає 5-й поправці до американської Конституції, а саме "право зберігати мовчання".
Як відомо, 12 жовтня Служба безпеки України порушила щодо Тимошенко справу про борги корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).
Її обвинувачують у тому, що в 1990-х вона разом із тодішнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком переклала на державу борг своєї корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ на суму 405,5 млн доларів.
Справу Тимошенко могли "воскресити" через Лазаренка
ГПУ скаже, за чиї гроші вбили Щербаня (відео)
У Генпрокуратури є свідчення, що вбивство Щербаня оплатили Тимошенко і Лазаренко