НУ-НС: Росія збирається забрати українську газову трубу до кінця року

В НУНС вважають, що до кінця року вся газотранспортна система України може відійти Росії через небажання Тимошенко псувати стосунки з РФ.

Наприкінці року українська газотранспортна система може стати надбанням Росії через механізм штрафних санкцій за недобір газу. Про це в ефірі 5 каналу заявив депутат від НУНС Юрій Костенко.

"Наприкінці року вся українська газотранспортна система може стати надбанням" Газпрому "через механізм штрафних санкцій за недобір російського газу, які обчислюються мільярдами доларів", - зазначив він.

"Якщо говорити про те, що "Нафтогаз" не в змозі здійснювати взаєморозрахунки з Росією, то в першу чергу треба підняти всі питання українсько-російських відносин в економічній площині і шукати тут баланси", - вважає депутат.

"Уряд не пішов на ці кроки, тому що попереду президентські вибори, а Тимошенко, як кандидат у президенти, не хоче псувати відносини з Росією", - підкреслив Костенко.

Він вважає, що прем'єр повинна ставати на захист українських інтересів, але "не в позицію обслуговування російського інтересу".

Крім того, коментуючи зрив конкурсу з продажу Одеського припортового заводу, депутат зазначив, що ОПЗ – "це стратегічний об'єкт". "До нього відноситься не тільки підприємство з випуску хімічних добрив, а й аміакопровід. Це стратегічне надбання, яке має бути під контролем держави", - сказав Костенко.

Він вважає, що події навколо приватизації ОПЗ - це "змова уряду з тими, хто брав участь у приватизації".

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" для розрахунків за природний газ з російським "Газпромом" за липень і серпень здійснив частковий продаж облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) "Ощадбанку" із зобов'язанням їх зворотного викупу.

Читайте також:

"Нафтогаз" знову пообіцяв, що дефолту не буде

"Нафтогаз" врятують від дефолту протягом 20 днів

Тимошенко обіцяє не допустити дефолту "Нафтогазу"

"Нафтогаз" готується оголосити дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: