Тимошенко наказала відібрати газ у RosUkrEnergo

Прем'єр наказала "Нафтогазу" та мінпаливенерго прийняти на баланс велику кількість газу RosUkrEnergo, який, втім, досі не розмитнено.

Прем'єр Юлія Тимошенко написала на ім'я міністра палива і енергетики Юрія Продана і глави "Нафтогазу України" Олега Дубини листа, у якому йдеться про те, що "Нафтогазу" необхідно прийняти на баланс 11 млрд. кубометрів газу, який знаходиться в підземних сховищах ДК "Укртрансгаз".

У своєму дорученні Тимошенко посилається на контракти між "Газпромом" і "Нафтогазом", підписані 19-20 січня в Москві, зокрема на договір про відмову від вимог, укладений між компаніями "Газпром", "Газпром експорт" і НАК "Нафтогаз України".

11 млрд. кубометрів газу, про які йде мова в листі, вкрай важливі для того, щоб уряд міг забезпечити постачання пального промисловості за заявленою ціною. З 1 січня ціна для промислових споживачів і бюджетних організацій встановлюється в розмірі до 2020,25 грн. за тисячу кубометрів, а для підприємств хімічного і гірничо-металургійного комплексів – до 1899,25 грн. Вчора, виступаючи у Верховній раді, Юлія Тимошенко підкреслила, що ця ціна при перерахунку в долари більша за торішню всього на 7-8%.

Статус цих 11 млрд. кубометрів досі залишався невизначеним. Юлія Тимошенко раніше заявляла, що Україна має право викупити газ RosUkrEnergo за ціною 153,9 доларів за тисячу кубометрів. За її словами, розрахунок за цей об'єм в сумі 1,7 млрд. доларів вже проведений із коштів, отриманих від "Газпрому" за транзит газу через територію України.

"Газпром" офіційно повідомляв, що відповідно до договору від 20 січня цього року "Газпром" і "Газпром експорт" поступилися "Нафтогазу" у праві вимагати з RUE погашення виключно грошової заборгованості у розмірі 1,7 млрд. доларів.

Кілька тижнів тому Валерій Хорошковський, який на той час очолював Держмитницю, заявив, що відомство не може розмитнити 11 млрд. кубометрів газу. Згідно з документами, його власником є RUE і розмитнення вимагає згоди всіх акціонерів цієї компанії (тобто "Газпрому" (50%), Дмитра Фірташа (45%) та Івана Фурсіна (5%)). Після цієї заяви Хорошковський звільнився з посади глави Держмитниці і президент Віктор Ющенко призначив його першим заступником голови СБУ.

Прес-секретар Держтаможні Світлана Судак вчора, 5 лютого, заявила, що спірні 11 млрд. кубометрів газу досі не розмитнено. Це означає, за словами експертів, що прийняття цього газу на баланс буде порушенням закону.

Читайте також:

Польща готується подати до суду на RosUkrEnergo

Фірташ хоче, щоб Україна віддала свою ГТС Росії та Європі

Москва не віддала Україні газ Фірташа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: