Уряд приватизує сім комерційних банків

Для проведення рекапіталізації уряд викуповуватиме до 99% акцій банків.

Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні ухвалив рішення про початок процедури рекапіталізації семи комерційних банків України і визначив обсяги для входження держави в капітал цих банків.

Про це сьогодні після засідання Кабміну на брифінгу заявила прем`єр-міністр Юлія Тимошенко.

Зокрема, за словами Тимошенко, держава претендує на 91,8% акцій банку "Надра", 99% акцій "Укрпромбанку", "Родовід Банку", банку "Київ", 75% + 1 акція "Укргазбанку" і "Імексбанку".

"Також йде дискусія зараз з банком "Фінанси та Кредит", який також відповідає критеріям (для необхідності рекапіталізації – ТСН.ua). І остаточно це буде вирішено після додаткових переговорів з власниками банків", - додала прем`єр-міністр.

Крім того, Тимошенко повідомила, що сьогодні також були визначені критерії для рекапіталізації банків. Перш за все, банки для рекапіталізації мають бути системними (в Україні таких лише 26), має бути згода власників банку для рекапіталізації, контрольний пакет держави має становити не менш як 75% + 1 акція. Крім того, зазначила Тимошенко, в цих банках мають бути введені тимчасові адміністратори від Національного Банку або куратори НБУ.

Вона підкреслила, що цим критеріям сьогодні відповідають 7 банків.

Крім того, повідомила прем`єр-міністр, Кабмін сьогодні затвердив законопроект, ухвалення якого забезпечить проведення процедури рекапіталізації банків.

"Ми схвалили законопроект, який буде внесений у Верховну раду, яким регулюються всі процедури, але ухвалення цього закону або неприйняття не утримає процесу входження уряду в капітал банків. Просто він (законопроект – ТСН.ua) покращує процедури, але не стримує. Тому краще, щоб закон був прийнятий у Верховній раді, але якщо, як завжди, Верховна рада затягуватиме, то все одно процес рекапіталізації ми будемо проводити", - сказала Тимошенко.

Як повідомляв ТСН.ua, перелік банків для рекапіталізації Національний банк і Кабінет міністрів затвердили на нараді 15 квітня, втім досі офіційно не оприлюднювали.

Читайте також:

МВФ через місяць дасть Україні 3 мільярди доларів

У Києві пограбували банк, взятий під опіку НБУ

Ще чотири банки перейшли під контроль НБУ

Банк "Хрещатик" заявив, що не претендує на державні гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: