Тимошенко назвала RosUkrEnergo "кормушкою" Януковича

Компанія RosUkrEnergo з 2004 року відігравала роль таємної каси всіх президентів України, а Дмитро Фірташ фінансував виборчу кампанію Януковича, заявила Тимошенко.

Президент Віктор Янукович використовує RosUkrEnergo як основне фінансове джерело для своєї політичної та неполітичної діяльності.

Про це заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко в інтерв'ю "Spiegel online".

"Цей посередник - це велика, корумпована "кормушка" керівництва нашої країни, з 2004 року вона відігравала роль таємної каси всіх президентів України", - зазначила Тимошенко.

Вона нагадала, що за часів свого прем'єрства прибрала з газової схеми посередника.

"Вони повернулись тому, що отримали владу в державі. Один з власників RosUkrEnergo, олігарх Дмитро Фірташ, був головним спонсором виборчої кампанії Януковича", - уточнила політик.

"Бізнес-партнер Фірташа очолює сьогодні адміністрацію президента. Я переконана в тому, що Янукович використовує RosUkrEnergoяк основне фінансове джерело для своєї політичної та неполітичної діяльності", - резюмувала Тимошенко.

Вона вважає, що реалізація намірів уряду Миколи Азарова створити спільне підприємство з російським "Газпромом" на умовах Москви призведе до втрати Україною енергетичної незалежності.

"Це стало б простою здачею незалежності нашої і без того слабкої енергетичної сфери. Я завжди казала: наша газотранспортна система повинна залишатися у монопольній власності держави", - заявила Тимошенко.

"Якщо ми втратимо контроль над нею, Україна перетвориться на повністю залежну від Росії в енергетичному відношенні країну. А це посилить вплив нашого сусіда на всі аспекти нашого життя. На даний момент наша країна є беззахисною", - вважає вона.

Лідер "Батьківщини" нагадала про переслідування, які влада Януковича застосовує у відношенні її соратників.

"Щодо всіх заарештованих мова йде про один і той самий випадок: справу газового посередника RosUkrEnergo, - заявила вона.

Нагадаємо, Міжнародний арбітражний трибунал Стокгольма 8 червня 2010 року зобов'язав НАК "Нафтогаз" повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд кубометрів газу.У даній справі заарештовані перший заступник голови НАКу Ігор Діденко, екс-голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко.

Служба безпеки України завершила досудове слідство у кримінальній справі Анатолія Макаренка і Ігоря Діденка. Справа готова до передачі в суд.

Читайте також:

Тимошенко побачила страх в очах людей

У Тимошенко серйозна інфекція

Ще один суд визнав незаконним передачу Україні газу Фірташа

СБУ допитала Портнова у справі RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: