Тимошенко назвала умову для рефінансування банків

Тимошенко заявила, що банки отримуватимуть рефінансування НБУ за умови пролонгації кредитів для АПК.

гроші
Прем'єр-міністр Тимошенко заявила, що банки отримуватимуть рефінансування НБУ за умови пролонгації кредитів для агропромислового комплексу. Вона уточнила, що в даний час агропромисловий комплекс обслуговують 92 комерційних банки.

За словами Тимошенко, на даний момент для агропромислових підприємств банки пролонгували до жовтня 2009 року кредити на загальну суму 1 млрд. грн., тоді як 3,2 млрд. грн. кредитів ще не продовжено.

Тимошенко підкреслила, що Нацбанком були створені відповідні умови для пролонгації кредитів, зокрема, регулятор ухвалив рішення не змінювати категорію цих кредитів, а також дозволив банкам не виділяти додаткове резервування під пролонговані кредити. 

Прем'єр підкреслила, що 3,2 млрд. грн. - "це сума абсолютно посильна для НБУ в якості рефінансування". 

"Я не можу зрозуміти, чому сьогодні не пролонгуються кредити і не здійснюється осмислене рефінансування з боку Нацбанку", - сказала Тимошенко. 

Вона також відзначила, що у зв'язку з цим необхідно внести зміни в спільну постанову НБУ і Кабміну про порядок рефінансування комерційних банків, вписавши туди як обов'язкову умову пролонгацію кредитів для АПК. 

"Необхідно передбачити обов'язкову умову – для того, щоб отримати рефінансування, банк повинен пролонгувати кредити для аграрного комплексу, включаючи збереження застав і відсотків на тому рівні, які дають право на життя аграрному бізнесу, а не знищують його у зародку", - повідомила Тимошенко.

Крім того, прем'єр-міністр в цьому контексті висловила сподівання, що Національний банк України поверне валютний коридор на рівень 6-6,5 гривень за долар. Вона підкреслила, що "хаотична поведінка гривні нівелює переваги гривні, які українська економіка могла отримати від здешевлення нафти на світових ринках".

"Я сподіваюся, що Нацбанк припинить проводити валютні операції і поверне курс гривні в межах 6-6,5 гривень за долар. Більше платити за долар, навіть в умовах економічної кризи – немає необхідності", - заявила вона.

Тимошенко відзначила, що зниження обмінного курсу дозволить українським аграріям купити нафтопродукти необхідні для проведення весняної посівної кампанії.


Читайте також:

Секретаріат назвав дату президентських виборів

Тимошенко: банки витрачають гроші на купівлю валюти

Уряд виділить 37 мільярдів на потреби будівництва

ВідеоТимошенко назвала умову для рефінансування банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: