Тимошенко назвала всі причини кризи в Україні

Прем'єр підбила підсумки року та назвала основні, на її думку, причини входження України в стан спланованої фінансово-економічної кризи.

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко під час підсумкової прес-конференції назвала основні причини економічної кризи в Україні. На переконання глави уряду, криза в Україні була спланована.

Першим чинником кризових явищ Тимошенко назвала те, що Україна впродовж 18 років незалежності не встигла здійснити структурних реформ в економіці. Це стало причиною того, що під час кризи "економіка трималася на кількох великих підприємствах".

Ще одним кризовим чинником, на думку прем'єра, стало те, що ці підприємства не були переобладнані відповідно до нових досягнень, а працювали на старому устаткуванні, яке залишалося з тих часів, коли ці підприємства були приватизовані.

Третій чинник кризи в Україні, за словами Тимошенко, це "надслабка банківська система". Це призвело до того, що в країні для економіки не було кредитних ресурсів, а якщо й були кредити, то їх вартість була найвищою у світі.

"Країну було введено у спланований фінансовий голод", - сказала Тимошенко.

Серед причин такого голоду вона назвала політику Національного банку, який видавав рефінансування за високими ставками, а видані кошти банками використовувались не для кредитування економіки, а йшли на валютний ринок, результатом чого стало падіння національної валюти на 64,3%.

За словами прем`єр-міністра, це найбільший рівень падіння курсу національної валюти у світі. Так, у Польщі курс нацвалюти знизився на 36%, у Білорусі – на 35%, у Росії – на 3%.

І останньою причиною економічної кризи в Україні Тимошенко назвала "глибинну політичну кризу".

Нагадаємо, раніше Тимошенко заявляла, що економічна криза в Україні має завершитися вже навесні 2010 року. В той же час, деякі експерти прогнозують, що рецесія української економіки триватиме весь наступний рік.

Читайте також:

У 2010 році в Україні триватиме рецесія

Українська економіка відновиться у 2011-2012 роках

Тимошенко закликає на виборах враховувати рівень інтелекту кандидата

ВідеоТимошенко назвала всі причини кризи в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: