Тимошенко не пропонувала Путіну відмовитися від нафтопроводу "Одеса - Броди"

Нафтопровід "Одеса - Броди" і надалі працюватиме у зворотньому режимі, прокачуючи російську нафту до Одеси.

У Міністерстві палива й енергетики України заявляють, що звернення прем'єра Юлії Тимошенко до прем'єра Росії Володимира Путіна з пропозицією спільно використовувати нафтопровід "Одеса – Броди" не було.

Про це повідомляє газета "Комерсант-Україна" з посиланням на власне джерело у Мінпаливенерго.

Крім того, знайти копію цього листа також не вдалося.

Як повідомляв ТСН.ua, вчора, 27 квітня, уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що в березні Тимошенко надіслала Путіну лист із пропозицією спільно використовувати нафтопровід "Одеса – Броди" і змінити маршрут транспортування російської нафти зі згаданого маршруту з реверсу на коротший – Охтирка-Одеса. При цьому "Одеса – Броди" зміг би перейти на роботу у аверсний (прямий) режим.

За його словами, інформація про конфіденційне листування Тимошенко з Кремлем потрапила в Секретаріат президента "з боку російських колег".

Також Соколовський заявив, що він вітає таке рішення Тимошенко.

Довідка. Використання нафтопроводу "Одеса – Броди" в аверсному режимі було передбачене проектом його будівництва. Нафтотранспортний проект "Одеса - Броди" планувався з метою диверсифікації постачання нафти на українські НПЗ і для розвитку транзитних можливостей країни.

Будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" було завершене в травні 2002 року. Магістраль має довжину 674 км, діаметр труби - 1020 мм. Потужність першої черги нафтопроводу і терміналу становить 9-14 мільйонів тонн на рік.

Нафтопровід "Одеса - Броди" планувалося використовувати для прокачування каспійської нафти до Європи. Україна впродовж двох років з моменту спорудження безуспішно намагалася домовитися про транспортування каспійської нафти в прямому (аверсному) напрямі. Не одержавши конкретних пропозицій з боку компаній, уряд України наприкінці червня 2004 року дозволив використовувати трубопровід для транспортування російської нафти у зворотному (реверсному) напрямі.

Таким чином, з моменту спорудження нафтопровід використовується в реверсному напрямі, що передбачає транспортування російської нафти з Бродів до Одеси і далі - танкерами через чорноморські протоки.

Читайте також:

Тимошенко запропонувала Путіну відмовитися від нафтопроводу "Одеса - Броди"

Уряд збереться на позачергове засідання

Тимошенко дала дві години, щоб побороти свинячий грип

Дубина підготував у Москві "ґрунт" для візиту Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: