Тимошенко не вдалося переконати коаліцію не розпадатися

Засідання ради коаліції, покликане зберегти її від розпаду, завершилось безрезультатно, незважаючи на присутність Тимошенко.

Рада коаліції на своєму засіданні 1 березня не змогла домовитися щодо розпаду чи збереження нинішньої парламентської більшості. Присутня на засіданні прем’єр Юлія Тимошенко закликала учасників коаліції до об’єднання, втім, НУ-НС і Блок Литвина не висловили зацікавленості в її збереженні. Про це повідомив депутат від НУ-НС Тарас Стецьків.

За його словами, на сьогодні лише 25 народних депутатів – членів фракції НУ-НС виступають за збереження нинішньої коаліції.

Він повідомив, що сьогодні на засіданні Ради коаліції відбулася "двогодинна розмова про все і ні про що". За його словами, основним лейтмотивом виступу прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка була присутня на засіданні, було: "Треба за будь-яку ціну зберегти демократичну коаліцію".

Як сказав Стецьків, сьогодні не відома позиція ні голови парламенту Володимира Литвина, який був запрошений, але не прийшов на раду коаліції, ні фракції Блоку Литвина, оскільки керівник фракції Ігор Шаров сказав, що фракція визначиться лише завтра з приводу, зокрема, голосування за резолюцію недовіри уряду.

Стецьків наголосив, що на сьогодні у фракції НУ-НС немає мінімум 37 народних депутатів для збереження коаліції. "То про що ми говорили? Коаліція жива чи мертва?", - риторично запитав він і наголосив, що з його точки зору, "коаліції немає і зберегти її не вдасться".

Депутат підкреслив, що необхідно "переходити в опозицію і не триматися за крісло прем’єр-міністра України".

За його словами, сьогодні ще має відбутися засідання фракції НУ-НС, на якому необхідно ухвалити рішення або щодо підтвердження існування демократичної коаліції, або щодо виходу з неї і реалізації того варіанту, який пропонують "народні депутати Жванія і Мартиненко, що готові вести переговори під прем’єра від НУ-НС і при цьому умовно мислиться Яценюк".

Нагадаємо, голова фракції НУ-НС Микола Мартиненко раніше заявляв, що намагання БЮТ будь-якою ціною зберегти за Юлією Тимошенко посаду прем’єр-міністра може призвести до розвалу чинної парламентської коаліції, тому більшість у Раді можна зберегти лише за умови відставки глави уряду.

При цьому НУ-НС називає обов’язковою умовою для союзу з Партією регіонів або БЮТ висунення кандидатури прем’єра-нунсівця.

Водночас, БЮТ погодився підтримати кандидата на пост прем'єр-міністра від фракції НУ-НС, якщо та підтвердить свою участь в коаліції відповідними підписами.

Читайте також:

Литвин: шанси на відставку Тимошенко - 50 на 50

БЮТ погодився на відставку Тимошенко в обмін на збереження коаліції

Тимошенко: Литвин не зможе розпустити коаліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: