Тимошенко не випустили з України

Генпрокурор Віктор Пшонка не дав Юлії Тимошенко дозволу відвідати Брюссель попри підписку про невиїзд. Як сказала Тимошенко, відмова мотивована тим, що слідчі не знають англійської.

Генеральна прокуратура відмовилася задовольнити клопотання екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яка зараз перебуває на підписці про невиїзд, про можливість відвідування Брюсселю.

"На моє клопотання відносно того, щоб вони мене відпустили в Брюссель на робочі зустрічі з керівництвом Європейського Союзу, з керівництвом Європейської народної партії, я отримала відмову", - сказала Тимошенко після допиту в ГПУ 25 січня.

За її словами, відмова слідчих мотивована тим, що запрошення на її ім'я відвідати Брюссель було надано англійською мовою, тобто без перекладу.

"Я думаю, що я зроблю ще одне клопотання, перекладу ці запрошення, як вони кажуть їх завірити треба нотаріально, хоча їм достатньо відкрити засоби масової інформації і почитати, що таке запрошення є, що воно прозвучало публічно, його ніхто не приховує", - додала вона.

"Те, що генпрокурор Пшонка відмовив мені в поїздці до Брюсселя - це ще одна ознака якогось дивного страху, який має Янукович і який переходить як заразна хвороба на всіх його підлеглих. Страх, що світ буде знати про те, що відбувається в Україні, страх, що він втрачає свою владу і страх відповідати за все, що він сьогодні робить", - припустила Тимошенко.

Нагадаємо, Генпрокуратура висунула проти Тимошенко обвинувачення за статтею "перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки". Екс-прем'єра звинувачують у нецільовому використанні 180 і 200 млн євро, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу.

За рішенням правоохоронних органів, Тимошенко перебуває на підписці про невиїзд. Водночас вона отримала два запрошення відвідати Бельгію на початку лютого цього року.

Зокрема, керівники Європейської народної партії запросили Тимошенко на зустріч з 31 січня по 4 лютого, при цьому висловивши занепокоєння "останніми діями українською влади щодо опозиції". А 1 лютого Тимошенко очікують на святкуванні 50-річчя асоціації Європейських студентів-демократів у Брюсселі.

Читайте також:

ГПУ відмовилася закривати справу проти Тимошенко

Генпрокурор заявив, що поновив справу проти Тимошенко на її ж прохання

Тимошенко: Янукович не дочекається, щоб я втекла з країни

Тимошенко запевнила, що підписка про невиїзд не зірве її планів

ВідеоТимошенко не випустили з України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: