Тимошенко обіцяє переглянути розподіл шельфу з Румунією

У разі перемоги на президентських виборах голова уряду добиватиметься перегляду межі спірного кордону в Чорному морі між Україною і Румунією..

Кандидат в президенти, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко обіцяє у разі перемоги на президентських виборах добиватися перегляду межі спірного кордону в Чорному морі між Україною і Румунією. Про це вона заявила під час сьогоднішньої зустрічі з громадськістю Тернополя.

"Я не розділю реляцій, що все було добре і досягнута стабільність і розуміння в цьому питанні. Шельф Чорного моря - це наша економічна незалежність і наша політична незалежність, це потужність і конкурентоспроможність нашої держави. Тому я буду жорстко проводити роботу, щоб повернути справедливість. І те, що було несправедливе щодо України, повинне бути переглянуте", - відзначила Тимошенко.

Вона виразила переконання, що у разі розробки шельфу Чорного моря Україна зможе забезпечити себе власною нафтою і газом на сотні років. «При глибокому бурінні - більше 2 тисяч метрів - ми зможемо дістатися до тих потоків, які дадуть нам можливість з великої частини світу качати нафту і газ, так рельєф побудований. Це знають учені і корпорації, які займаються здобиччю нафти», - затверджує Тимошенко.

Нагадаємо, 3 лютого 2009 року Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс ухвалу, в якій відзначив, що о. Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу і виняткової економічної зони. Міжнародний суд ООН також вирішив не враховувати диспаритет в довжині прибережної лінії України і Румунії в Чорному морі при делімітації континентального шельфу і виняткової економічної зони.

У МЗС заявили, що Україна задоволена даним рішенням суду.

Справа про делімітацію континентального шельфу і виняткові економічні зони України і Румунії в Чорному морі була в суді за ініціативою Бухаресту з 2004 року. 16 травня 2006 року Україна подала до Міжнародного суду ООН контр-меморандум.

Румунська сторона звернулася до суду, оскільки вважала, що Зміїний є не островом, а скелею. Україна доводила, що Зміїний все ж таки є островом і довжина української частки узбережжя напроти спірних територій складає 1058 км., а румунської - 258 км. Відповідно, на переконання України, спірні території шельфу потрібно розділити в пропорції 1 до 3, тобто 53,3 тис. кв. км. - за Україною, 21,9 тис. кв. км. - за Румунією.

Острів Зміїний є територією України, що закріплене в договорі про добросусідство і співпрацю між Україною і Румунією 1997 року.

Читайте також:

Румунії дісталася більша частина шельфу біля Зміїного

Україна задоволена рішенням по Зміїному

Справа Зміїного: на боці України нафти більше, але вона ефемерна

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: