Тимошенко: обійми Москви можуть розчавити Україну

Головна опозиціонерка впевнена, що Україна опинилася у небезпеці через намагання Росії укласти договори в сфері безпеки та енергетики.

Екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Україна опиниться на порозі розколу, якщо президент Віктор Янукович і далі схилятиметься до Москви.

Про це вона заявила в інтерв'ю британському часопису "Times" передає ВВС.

Тимошенко каже, що незалежність України та стабільність опинились у небезпеці через намагання Росії укласти договори в енергетичній та безпековій сферах із Януковичем.

Вона звинуватила президента України у змові з Москвою ще напередодні виборів у лютому, щоб віддати контроль у ключових сферах.

"Вперше за 19 років незалежності постає питання збереження самої країни, її політичного суверенітету," - заявила Тимошенко.

Вона твердить, що напруженість зростає щодо Криму після того, як президент Янукович досяг суперечливої угоди про подовження базування російського Чорноморського флоту на українській території в обмін на дешевший газ.

Тимошенко стверджує, що половина населення України проти тієї угоди.

"Існує серйозна загроза нестабільності, якщо незадоволеною є така значна частка населення. Я гадаю, Янукович навмисне дестабілізує країну, але я не знаю чому", - твердить екс-прем'єр.

"Ситуація в Криму є надзвичайно дестабілізованою зараз. Люди почали збирати підписи на підтримку союзу між Кримом та Росією. В Криму відбувається активізація анти-українських настроїв", - додає лідер БЮТ.

Тимошенко твердить, що президент Медведєв наказав російському Міністерству оборони підготувати інвестиційні плани щодо Криму, який Микита Хрущов передав Україні лише 1956 року.

"Я підтримую співпрацю між обома країнами на взаємовигідній основі, однак я не допущу втрати частини нашої території чи втрати суверенітету", - заявляє вона.

Вона сказала, що не подовжила б базування ЧФ РФ у Севастополі, бо регіон має величезний фінансовий потенціал як туристичний курорт: "Якщо вибирати між відомим цілому світові туристичним курортом та військовою базою, тоді я обираю перше".

"Обійми Москви можуть розчавити нашу націю", - переконана вона.

Тимошенко закликала Сполучені Штати Америки та Європу приділяти більшу увагу збереженню України як держави, а не розглядати її просто як "розмінну монету" у міжнародних відносинах з Росією.

Вона висловила сподівання, що гарантії безпеки України, які вона отримала після відмови від ядерної зброї, - у силі.

Нагадаємо, раніше керівник Головного контрольно-ревізійного управління Петро Андрєєв заявив, що його відомство виявило матеріали, які свідчать про багатомільйонне розкрадання бюджетних коштів, позичених урядом Тимошенко.

Читайте також:

КРУ знайшло докази "мільйонних крадіжок" уряду Тимошенко

БЮТ: заступник міністра спорту - громадянин РФ і один з лідерів Партії любителів пива

ПР: Тимошенко боїться відповідальності за своє правління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: