Тимошенко оскаржить бюджет Азарова в Конституційному суді

Опозиційний уряд спробує в суді довести, що держабюджет на 2010 рік не відповідає положенням української Конституції.

Опозиційний Кабмін звернеться до Конституційного суду з поданнями щодо відповідності Основному закону низки положень ухваленого Держбюджету на 2010 рік.

"Ми будемо давати доручення міністру юстиції опозиційного уряду Олені Шустик розробити подання до Конституційного суду щодо визнання великої кількості положень цього бюджету такими, що не відповідають Конституції", - повідомила лідер БЮТ Юлія Тимошенко.

За її словами, насамперед це стосується невиконання закону про соціальні стандарти та недотримання всіх принципів Конституції щодо застосування прожиткового мінімуму.

Крім того, заявила Тимошенко, бюджетом-2010 порушені права людей і положення законів, які визначають надання соціальної допомоги та соціальних пільг сім'ям.

"Я хотіла б, щоб ми взяли тиждень часу і підготували відповідне конституційне подання, яке відновить права людей, що не були дотримані в цьому бюджеті", - сказала вона.

На думку Тимошенко, в бюджет-2010 не закладено виконання жодної обіцянки президента Віктора Януковича. Зокрема, лідер БЮТ побачила в основному фінансовому документі країни умови для збільшення темпів інфляції, знецінення гривні та зростання державного боргу.

Нагадаємо, закон про держбюджет-2010 Верховна рада ухвалила 27 квітня. Документ підтримали 245 депутатів за необхідного мінімуму в 226.

Бюджет розрахований, виходячи з таких прогнозних макропоказників: номінальний ВВП - 1,083 трлн грн, темпи зростання ВВП - 3,7%, інфляція (грудень до грудня) - 13,1%, фонд оплати праці - 338,9 млрд грн. Дефіцит держбюджету в документі становить 57,7 млрд грн, або 5,3% ВВП.

Читайте також:

Тимошенко: в бюджет-2010 не закладено виконання жодної обіцянки Януковича

Янукович підписав держбюджет на 2010 рік

Опозиція спрогнозувала обвал гривні та різке зростання цін

Дефіцит поточного рахунку в 2009 році склав 1,8 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: