Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тимошенко перемагає Ющенка і створює кризу в регіонах

На думку Андрія Єрмолаєва, найближчим часом на Україну чекають серйозні політичні та соціальні кризи.

Протистояння прем'єра Юлії Тимошенко та президента Віктора Ющенка може призвести до серйозних криз в політиці та економіці України.

Блокування Верховної ради
УНІАН
Конфлікт президента і прем'єра може заблокувати не лише ВР, а й нормальне життя українців
Про це TCH.ua сказав президент Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв, коментуючи блокування трибуни Верховної ради депутатами від БЮТ.  

"БЮТ не дозволив президенту обґрунтувати та висунути ініціативи з питань конституційної реформи, пріоритетів економічної політики, соціальних акцентів, пропозиції стосовно політичної організації роботи коаліції. БЮТ намагався торпедувати можливість і право президента запропонувати власні проект і шлях конституційного процесу. Невисловлене послання зберегло за БЮТ можливості спекуляцій з приводу ідеології конституційної реформи", - наголосив експерт.

Утім, на його думку, "ситуативна криза в парламенті" лише загострює конфлікт гілок влади. "Ні президент, ні прем'єр-міністр не змогли запропонувати формули, які дозволили б виходити з кризової ситуації. Сьогоднішня криза стає каталізатором переходу протистояння у фазу відвертого політичного конфлікту. Він затягнеться принаймні на найближчий місяць і, скоріше за все, охопить не лише парламент, а й місцеву владу", - переконаний Єрмолаєв.

Він також вважає, що Кабмін Тимошенко намагається перекласти свою відповідальність за негативні процеси в економіці на представників місцевої влади, і "це говорить про те, що уряд втрачає реальний контроль за ситуацією і починає шукати винних". "Чиновники середньої ланки почнуть потерпати від критики і перекладання відповідальності, що спричинить нову хвилю протесту, критики уряду на регіональному рівні. Це дуже небезпечний поворот подій, коли київські конфлікти перекладаються на регіональні плечі і можуть розпалити вогнище протистояння регіонів і урядового центру", - сказав експерт. 

На його переконання, всі ці конфлікти при тому, що ні президент, ні прем'єр не хочуть брати на себе відповідальності за їх вирішення, призведуть до серйозних криз в Україні. 

Ющенко-Тимошенко
УНІАН
Утім, конфлікт сьогодні лише загострюється і переходить на регіональний рівень
"Ситуація буде продовжуватися до кінця роботи цього парламенту і може спричинити системну кризу, коли почнеться блокування дій окремих інституцій і гілок влади. Органи влади будуть не здатні легітимно виконувати свої обов'язки. Це — півкроку до розповсюдження кризи політичної на кризу соціальну, оскільки все відбувається на фоні погіршення соціального становища, непростих процесів на національних ринках товарів і послуг, збереження серйозних інфляційних очікувань. Нас чекають серйозні випробування до середини літа. Все може завершитись новим політичним обвалом, більш жорстким, аніж ми переживали в 2007 році", - прогнозує Андрій Єрмолаєв.

Нагадаємо, БЮТ заблокував парламентську трибуну сьогодні вранці, не давши президенту Ющенку можливості виступити зі зверненням до народних депутатів.  

Залиште свій коментар

Вибір редакції