Прем'єр підводить президента під кримінальну статтю

БЮТ планує зняти Віктора Ющенка з посади президента за допомогою процедури імпічменту.

У проекті подання народних депутатів перераховані вісім статей Кримінального кодексу, відповідно до яких дії глави держави можуть бути кваліфіковані як злочини, пише "КоммерсантЪ-УкраЇна" з посиланням на текст документу.

Ющенко-Тимошенко
УНІАН
Тимошенко та Ющенко звинувачують в українській кризі один одного
Зокрема, пропрем'єрська фракція інкримінує Ющенку "дії, скоєні з метою захоплення державної влади", "перешкоджання вільному здійсненню громадянами права брати участь у референдумі", "втручання в діяльність державного діяча".

А також "самовільне привласнення владних повноважень", "зловживання владою або службовим положенням", "перевищення службових повноважень" тощо.

Видання стверджує, що низка фактів свідчить про те, що домагатися імпічменту президента фракція БЮТ має намір спільно з Партією регіонів. Зокрема, перший віце-спікер Олександр Лавринович підтвердив, що підтримує цю ідею.

Водночас він наголошує, що робити це потрібно у повній відповідності із законом. Так, має бути ухвалений закон "Про тимчасові слідчі комісії".

У свою чергу, БЮТ вже шукає шлях, який дозволив би йому розглянути питання імпічменту президента без ухвалення додаткових законів.

У проекті подання пропонується розглянути це питання відповідно до ст. 111 Конституції, яка закріплює право Верховної ради усунути президента з посади за допомогою процедури імпічменту у разі здійснення їм "державної зради або іншого злочину".

Сам Ющенко плани БЮТ серйозно не сприймає: він вважає їх провокацією і просить не "забивати голову дурощами".

"Ми – європейська країна, в якої народ – не бидло. А зі сценарієм дострокових виборів відбудеться те ж, що і з конституційною реформою, - сказав він вчора на підсумковій прес-конференції.

"Хочу запевнити вас, що авантюри, які були можливі чотири-п'ять років тому, сьогодні не пройдуть. Найближчими місяцями стане ясно, хто є хто. І я вас запевняю, вам не буде соромно за свого президента", - додав Ющенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: