Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

Щоб домогтися від Путіна лояльності в газовій сфері, Тимошенко зробила Росії знижки на транзит газу та пообіцяла підтримку російським банкам в Україні.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко погодилася піти на поступки Москві з питання ставок на транзит газу, а також запропонувати російським компаніям вигідні контракти у сфері атомної енергетики.

Про взаємні поступки Росії та України Тимошенко домовилася під час зустрічі з Володимир Путіним, яка відбулася напередодні в Гданську.

Як вже повідомлялося, Путін погодився з тим, що Україна оплачуватиме тільки спожиті обсяги газу. На які компроміси Києву доведеться задля цього піти, Тимошенко не зазначила.

Проте, за словами радника прем'єра України, члена комітету Верховної ради з ПЕК Олександра Гудими, "предметів для компромісу між Україною і Росією може бути як мінімум два".

"Насамперед, це ставка на транзит російського газу по території України. Ще один - це переговори щодо будівництву на території України заводу з виробництва ядерного палива. Україні надійшли дві пропозиції – від російської корпорації ТВЕЛ і американської Westinghouse. Остаточного рішення, з ким реалізовувати проект, поки що немає, але, думаю, воно буде ухвалене найближчим часом на користь російського виробника", - заявив він.

Крім того, за даними видання "Комерсант-Україна", Тимошенко висловила готовність Києва підтримувати входження російських банків в капітали українських кредитних організацій, а також участь компаній РФ в приватизації промислових активів в Україні.

Наприклад, вже наприкінці місяця має пройти аукціон з приватизації Одеського припортового заводу – найбільшого українського виробника азотних добрив.

За інформацією джерел в російському уряді, попередня домовленість між прем'єрами про зниження закупівель російського газу була досягнута ще 19 серпня – за день до офіційної заяви Тимошенко.

Саме того дня прем'єри, як повідомила прес-служба уряду РФ, обговорили по телефону "співпрацю в області економіки, енергетики і фінансів".

За словами джерела в Мінпаливенерго, Тимошенко "запропонувала певну знижку в тарифі на транспортування природного газу територією України", а натомість попросила зменшити обсяги постачань і припинити судові розгляди з трейдером RosUkrEnergo в Стокгольмі ("Газпрому" належить 50%), який вимагає від "Нафтогаза" виплатити 600 млн доларів пені за невчасну оплату газу в 2008 році. Джерело в апараті уряду РФ повідомило, що розгляд в Стокгольмі вже припинено.

Україна законтрактувала в 2009 році 40 млрд кубометрів російського газу, проте зможе реалізувати на внутрішньому ринку тільки 33 млрд кубометрів. Як пояснила Тимошенко, таке падіння споживання газу пов'язане з його заміною на атомну енергію, кам'яне вугілля та інші альтернативні енергоносії з метою підвищення енергобезпеки країни.

Прем'єр пообіцяла, що наступного року НАК "Нафтогаз України" замість 52 млрд кубометрів газу (стільки Україна імпортувала в 2007 році) купить всього 25 млрд кубометрів.

Читайте також:

Тимошенко владнала з Путіним газові проблеми і запросила його в гості

Росія дозволила Україні не платити за замовлені обсяги газу

В України вистачить грошей купувати російський газ до кінця року

Росія не чекає "газових" проблем від України цієї зими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: