Тимошенко планує ввести тимчасові адміністрації в облгази

Тимчасова адміністрація вводиться в газорозподільні організації у разі зменшення розміру основних фондів підприємства на 50% протягом останніх шести місяців.

Кабінет міністрів пропонує Верховній раді посилити держконтроль над діяльністю підприємств з газопостачання та газифікації (міськ- і облгази) шляхом введення тимчасових адміністрацій у разі неналежного виконання ними своїх основних функцій.

Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній раді 13 серпня.

Відповідно до законопроекту, тимчасова адміністрація вводиться в газорозподільні організації у разі зменшення розміру основних фондів підприємства на 50% протягом останніх шести місяців, невиконання протягом останніх трьох місяців 50% і більше прострочених зобов'язань за договорами купівлі-продажу природного газу, арешту або набрання законної сили обвинувального вироку щодо злочинних дій керівників підприємства.

Серед інших причин такої міри, запропонованих у документі: наявність публічного конфлікту у керівництві підприємства, наявність клопотання облгаза про призначення тимчасової адміністрації; прийняття НКРЕ рішення про анулювання ліцензії; створення передумов для виникнення техногенної катастрофи або факту такої катастрофи за поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади.

Згідно із законопроектом, термін дії адміністрації не може перевищувати шести місяців з дня її призначення.

У той же час у виняткових випадках уряд може продовжувати дію тимчасової адміністрації ще на шість місяців.

При цьому фінансування тимчасової адміністрації здійснюється за рахунок газопостачальної компанії.

У пояснювальній записці зазначається, що прийняття законопроекту дозволить підвищити ефективність держнагляду за діяльністю міськ- і облгазів і забезпечить баланс інтересів суб'єктів господарської діяльності, споживачів їх послуг та суспільства в цілому.

Раніше Міністерство палива та енергетики вже пропонувало оформити на законодавчому рівні введення тимчасових адміністрацій у газорозподільні організації.

Як повідомлялося, постановою №775 від 10 червня Кабінет міністрів передав державні газорозподільні мережі 43 регіональних газопостачальних компаній (обл-і міськгази) на баланс дочірньої компанії НАК "Нафтогаз України".

Крім того, "дочці" "Нафтогазу" будуть передані також газорозподільні мережі, що знаходяться на балансі інших "дочок" НАК "Газ України", "Укртрансгаз", "Укргазвидобування" і "Чорноморнафтогаз".

Правління держхолдингу вже прийняло рішення про створення дочірньої компанії "Нафтогазмережі", в управління якої будуть передані державні газорозподільні мережі, які експлуатуються наразі міськ- і облгазами.

Читайте також:

У Києві аварійно зупинено ТЕЦ-6: 4 райони без гарячої води

Через руйнування греблі на Дніпропетровщині зникла питна вода

Київські безробітні збирають овочі для депутатів

Київські пляжі стануть платними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: