Тимошенко подякувала Путіну за допомогу і газ

Тимошенко задоволена співпрацею з Росією та впевнена, що вирішить з нею всі газові проблеми.

Україна та Росія знайдуть взаємоприйнятне рішення проблеми поставок і транзиту газу, зокрема у питанні закачування російського блакитного палива до підземних сховищ.

Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко в Астані на початку зустрічі зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

"Сьогодні буде можливість обговорити співробітництво в системі поставок і транзиту газу. Упевнена, що ми знайдемо взаєморозуміння", - сказала глава українського уряду. Вона наголосила, що газове питання є важливим для усіх: України, ЄС і Росії.

"Думаю, ми могли би розв'язати це питання", - переконана глава українського уряду.

Крім того, вона подякувала Путіну за привітання з перемогою донецького "Шахтаря" в Кубку УЄФА. "Україна вміє перемагати, навіть якщо потрібно трохи додаткового часу, як це було в останньому матчі", - наголосила Тимошенко.

Крім того, вона відзначила, що останнім часом між Україною та РФ намітилися дуже конструктивні відносини, а засідання міжурядового економічного комітету, яке відбулося нещодавно, стало новою сторінкою двостороннього співробітництва.

На переконання Тимошенко, в умовах кризи таке співробітництво отримує додаткову важливість, як і зустрічі в рамках СНД. "Роль Росії для СНД у цей складний час є дуже значимою", - підкреслила прем'єр, подякувавши РФ за допомогу.

Зі свого боку, Путін заявив, що радий новій можливості обговорити з українською колегою питання двосторонньої взаємодії.

"Ми дуже багато часу сьогодні приділили нашій спільній (у рамках СНД) роботі в умовах світової фінансово-економічної кризи. Як ви тільки що правильно зазначили, - маю на увазі не тільки нас, але й усіх на пострадянському просторі, - амбіції ідуть разом із грішми. Ми якось почали більше слухати один одного, шукати можливості спільної роботи там, де вона є ефективною", - зазначив Путін.

Він також розповів, що протягом минулого року товарообіг між двома країнами сягнув рекордної цифри - 40 мільярдів доларів.

"Дуже шкода, що в першому кварталі цього року ми маємо досить істотне зниження", - пожалівся російський прем'єр. Втім, він пояснив цей факт тим, що негативні процеси на світових ринках "дуже сильно торкнулися (обидвох країн), особливо України".

"Ми це бачимо, причому багато речей носять чисто об'єктивний характер: якщо закрили ринки для металургійної промисловості, то її немає куди подіти, це зрозуміло. Доводиться скорочувати виробництво і людей звільняти. У цьому зв'язку Україні навіть більше дісталося, напевно, ніж Росії", - додав Путін.

Нагадаємо, зустріч Тимошенко і Путіна відбулася в Астані в рамках засідання голів урядів країн СНД. Перед цим українська прем'єр провела зустріч із президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим.

Із Путіним вона зустрілася передусім для того, щоб обговорити енергетичні питання. Раніше стало відомо, що російський прем'єр хоче отримати пояснення стосовно заяви президента Віктора Ющенка про ймовірний перегляд довгострокових газових контрактів двох держав

Востаннє Тимошенко та Путін зустрічалися 29 квітня у Москві в рамках засідання Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-російської міждержавної комісії.

Тоді сторони теж відзначили поліпшення українсько-російських відносин і те, що в умовах кризи країни повинні допомагати одна одній.

Читайте також:

Назарбаєв хоче бачити президентом України Тимошенко

Мєдвєдєв сумнівається, що Україна зможе платити за газ

Тимошенко поговорила з Назарбаєвим про уран, літаки та футбол

"Газпром" дав "Нафтогазу" грошей і погрожує проблемами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: