Тимошенко пообіцяла не допустити приватизації української ГТС

Прем'єр вважає, що заяви про приватизацію української ГТС є політичними інсинуаціями.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вкотре заявляє, що не допустить приватизації української газотранспортної системи.

Про це повідомили в Управлінні зі зв'язків зі ЗМІ секретаріату КМУ з посиланням на Тимошенко.

"Де б я не була - при владі чи в опозиції - я ніколи в житті не допущу приватизації нашої газотранспортної системи, створення будь-яких міжнародних консорціумів, будь-яких зазіхань інших держав на нашу газотранспортну систему, оскільки це наш національний скарб, який завжди має залишатися державною власністю України", - заявила Тимошенко.

Глава уряду вважає, що заяви про можливість виведення ГТС з державної власності є безпідставними.

"Усі політичні інсинуації на тему, що Україна може втратити державну власність на свою газотранспортну систему - лише інсинуації, які можуть пояснюватися лише виборчою компанією президента України", - вважає прем'єр.

Тим часом, кандидат на посаду президента Арсеній Яценюк заявив, що Тимошенко "завершує російський план контролю над українською газотранспортною системою".

За його словами, у заяві міністра енергетики Росії зазначається, що уряд України ще з квітня веде переговори з урядом Російської Федерації про участь у так званої модернізації ГТС".

"Треба називати речі своїми іменами: про участь у володінні української газотранспортною системою. Ось що це за переговори", - додав Яценюк.

Він вважає, що Україні вже не буде чим "торгуватися з росіянами в частині формування реального енергетичного консорціуму, де б Україна мала доступ до ресурсів Росії і доступ до кінцевих споживачів у Європі".

Яценюк нагадав, що протягом двох років виступає за необхідність негайно почати формування міжнародного енергетичного консорціуму, а не газотранспортного.

"Нам потрібен доступ до російських ресурсів, нам потрібні джерела цих енергетичних ресурсів в Росії, а також нам потрібні споживачі в Європейському Союзі", - сказав він.

За словами Яценюка, в той же час "трубу під різні юридичні мотивації і політичні декларації фактично здають". "Здають як Заходу, так і Росії. Думаю, ще кілька років - і нас повністю виключать зі схеми транзиту газу", - сказав Яценюк.

Нагадаємо, 13 листопада у ЗМІ з`явилася інформація, що Росія запропонувала Україні новий варіант газової угоди. Згідно з ним, об'єкти української ГТС переходять у власність Росії.

"Українська Сторона гарантує недоторканність власності Російської сторони і господарюючих суб’єктів Російської Федерації, природного газу і об’єктів газотранспортної системи (!), що належать їм та розміщені на території України", - йдеться в проекті. Питанням залишається те, що означає формулювання "об’єктів газотранспортної системи". Адже українська ГТС, як передбачив у змінах до закону про трубопровідний транспорт 6 лютого 2007 року український парламент, не може бути передана у власність іншої держави.

Читайте також:

Росія почне модернізувати українську газову трубу вже у грудні

У Ющенка переконані, що російські газові угоди посприяють переговорам

Тігіпко: Якщо ми не приватизуємо газотранспортну систему, її відберуть за борги

Європа не зможе обійтися без української ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: