Тимошенко пообіцяла Путіну платити за газ

Український прем'єр запевнила російського колегу, що Україна буде виконувати свої зобов'язання щодо транзиту газу до Європи та подякувала, що Москва йде на зустріч Києву в період кризи.

Україна буде чітко виконувати зобов'язання щодо транзиту російського газу до Європи, а також з оплати палива.

Про це заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко після переговорів зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

"Ми будемо акуратно і чітко виконувати наші зобов'язання з транзиту газу", - сказала Тимошенко.

Говорячи про оплату російського палива, прем'єр запевнила: "Україна платила і буде платити".

Тимошенко відзначила, що підписання контрактів на постачання газу в Україну і транзит через її територію до 2019 року стало "справжнім правилом у відносинах".

Україна високо цінує те, що Росія "як сильна країна йде назустріч, щоб забезпечити виконання контрактів у кризовий період", сказала прем'єр.

Як повідомлялося, до порядку денного засідання російсько-української міжурядової комісії включені питання співпраці в атомній енергетиці, промисловості, транспорті, авіаційній промисловості, космічній промисловості, агропромисловому комплексі, науці і техніці тощо. Також Тимошенко і Путін мають обговорити газову проблематику.

Президент України Віктор Ющенко раніше у відкритому листі до російського президента Дмитра Мєдвєдєва запропонував президенту РФ терміново змінити газові контракти, щоб уникнути проблем з поставками газу в Україну і його транзитом до Європи.

За словами Ющенка, цієї зими Україна належним чином забезпечить транзит газу європейським споживачам, але вже весною можуть початися проблеми.

Помічник президента РФ Сергій Приходько заявив, що лист Ющенка містить елементи політичного шантажу.

За його словами, Росії школа, що про настільки серйозне посланні російська влада дізнається з Інтернету, що партнери не спромоглися, як це прийнято у світовій практиці, передати його офіційно.

Читайте також:

Тимошенко та Путін усамітнилися в Лівадійському палаці

Ющенко переплутав ім'я Мєдвєдєва

Кремль: Ющенко шантажує Мєдвєдєва

Ющенко вимагає в Мєдвєдєва переписати газові контракти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: