Тимошенко пообіцяла: штрафів за газ не буде, Путін не підведе

Юлія Тимошенко назвала "спекулятивними" заяви про те, що Росія може оштрафувати Україну за недобір газу.

Прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що досягла "твердої домовленості" з Володимиром Путіним про незастосування штрафних санкцій за недобір російського газу.

"Можу сказати, що є тверда домовленість з прем'єр-міністром Росії, що за підсумками року, я підкреслюю, коли завершиться рік, ми підпишемо акт на отримання природного газу для України, який буде фіксувати ті обсяги природного газу, які ми отримали. І жодних абсолютно штрафних санкцій не буде", - сказала Тимошенко на брифінгу у Сєвєродонецьку,

"Це є твердою домовленістю з прем'єром Росії. Жодного разу він не підвів, коли ми домовлялися. І я теж намагаюся впевнено тримати своє слово. Думаю, все буде абсолютно добре", - додала вона.

Тимошенко також вкотре заявила, що ціна на газ для України за укладеними з Росією в січні 2009 року контрактами є оптимальною.

"Можу вам твердо сказати, що ця ціна, яку ми маємо з 1 січня 2009 року, у порівнянні з іншими країнами... - менше тільки в Білорусі", - зазначила прем'єр.

"І те, що сьогодні безперервно звучать заяви в засобах масової інформації, у тому числі і від вищого керівництва країни про те, що це погані контракти... Я хочу сказати, що якщо хтось міг добитися кращих умов для України, то нехай би і домагався. У президента була можливість вести переговори, проте він вийшов на ціну 450 доларів в учасників ринку. Але ми змогли зробити те, що більше ніхто зробити не зміг", - підкреслила Тимошенко.

Нагадаємо, 1 вересня Юлія Тимошенко та Володимир Путін домовилися, що "Газпром" не штрафуватиме Україну за недобір газу і Київ сплачуватиме тільки за реально спожите паливо. Однак на думку українського президента Віктора Ющенка, усні домовленості нічого не варті, їх необхідно підкріпити письмовою угодою.

Читайте також:

Тимошенко з Путіним поговорять у Ялті про ціну на газ

Ющенко впевнений, що Росія повинна 150 років безкоштовно давати Україні газ

Ющенко: "Газпром" оштрафує Україну на 20% національного бюджету

В уряді пророкують проблеми з газом на Різдво

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: