Тимошенко попередила, що українці вмиратимуть від грипу через депутатів

Тимошенко висловила сподівання, що вето президента на закон про виділення мільярду на боротьбу з грипом буде успішно подолано.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вірить, що депутати "не візьмуть на совість гріх" і проголосують за виділення на боротьбу з епідемією грипу 1 мільярда гривень.

Крім того, коментуючи закиди президента, що ці кошти є "емісійними", глава уряду запевнила, що Нацбанк не робитиме додаткової емісії для виділення 1 млрд гривень на боротьбу з епідемією.

"Зразу хочу, щоб не було ніяких провокацій сказати, що це неемісійні гроші", - наголосила вона.

"1 млрд, який виділяється на підготовку країни до другої і третьої можливих хвиль епідемії – це доходи Національного банку, які по закону (про Нацбанк) зобов'язані бути перераховані до державного бюджету", - додала Тимошенко.

За словами прем’єра, голова НБУ Володимир Стельмах "персонально підтвердив це" на особистій зустрічі з нею. Тимошенко також висловила сподівання, що вето президента на закон про виділення мільярду буде успішно подолано на позачерговому засіданні в четвер.

"Можливо, я вже, як кажуть, безнадійний оптиміст, але я хочу вірити, що депутати, кожного з яких обрали люди, що вони не візьмуть на своє серце та совість такий гріх, як не забезпечити країну фінансовим ресурсом, щоб потім кожна людина, кожна дитина, в наслідок поганої підготовки країни до епідемії втратить життя", - сказала вона.

"То буде на совісті тих депутатів, які через політичні причини, причини політиканства і боротьби за ці бездарні рейтинги не проголосують за подолання вето", - сказала вона.

Тимошенко нагадала, що за прогнозами ВООЗ весь світ очікує на можливі другу та третю хвилі епідемії свинячого грипу.

Як відомо, 26 листопада Верховна рада збереться на позачергове пленарне засідання. 151 підпис за проведення засідання зібрала фракція БЮТ, щоб подолати вето Віктора Ющенка на закон про виділення на боротьбу з наслідками епідемії грипу 1 мільярда гривень.

3 листопада Рада ухвалила зміни до державного бюджету на 2009 рік, які передбачали виділення відповідної суми, проте 16 листопада президент скористався правом вето і повернув закон у Верховну раду зі своїми пропозиціями.

Вчинок Ющенка депутати від БЮТ назвали "злочином проти власного народу" і заявили, що "президент укотре поставив свої вузькі політичні інтереси вище, ніж здоров’я цілої нації".

Читайте також:

Ющенко оголосив про завершення епідемії грипу

ПР відмовилась дати мільярд на боротьбу з "неіснуючою" епідемією

Кількість жертв епідемії грипу наблизилася до 400 людей

Тимошенко закликала готуватися до другої хвилі епідемії

ВідеоТимошенко про мільярд на боротьбу з грипом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: