Тимошенко попросила у Європи 5,5 млрд. доларів

Прем'єрка закликала Євросоюз не будувати альтернативні газогони: це занадто дорого, краще дати грошей Україні.

Модернізація української газотранспортної системи набагато вигідніша для Європи, аніж будівництво нових газогонів, заявила в Брюсселі прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Вона закликала ЄС дати Україні 5,5 млрд. доларів, що допоможе збільшити пропускну спроможність ГТС, а не будувати нові газогони в обхід країни.

"Ми знаємо, що багато говорять про альтернативні шляхи постачання газу в обхід України. Останнім часом ця ідея стала доволі популярною, про неї багато говорять. Але я хочу звернути увагу, що будівництво нових газопроводів – це десятки й десятки млрд. доларів нових грошей – це колосальні інвестиції", - пояснила Тимошенко.

"Якщо в українську ГТС вкласти 5,5 млрд. доларів, то це дасть змогу збільшити пропускну спроможність української ГТС на виході на 60 млрд. куб. м (на рік). Я хочу, щоб хтось мені назвав хоча б ще один ефективніший з економічного погляду та доцільніший – з економічного, а не політичного погляду проект", - переконувала глава українського уряду.

Водночас прем'єр наголосила, що для робіт з модернізації та розширення ГТС необхідно мати тверді гарантії Росії та Європейського Союзу щодо обсягів транзиту газу через територію України в довгостроковій перспективі.

"Якщо вкладати ті гроші, які передбачені для модернізації та реконструкції, якщо вкладати ці 5,5 млрд. доларів у збільшення обсягів експорту – ми повинні бути впевнені в тому, що транзит газу проходитиме територією України в повному масштабі, який може забезпечити Україна", - заявила вона.

На думку Тимошенко, результати конференції в Брюсселі будуть загальним внеском у справу забезпечення енергетичної та економічної безпеки всього європейського континенту.

Читайте також:

Європа шукає гроші для української газової труби

Росія хоче відмовити ЄС від інвестицій в українську ГТС

СП звинуватив Тимошенко і Росію в газовій змові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: