Тимошенко вимагає в Європи грошей на "спільне газове щастя"

Прем'єр переконує Європу, що їй дуже потрібен газ, закачаний в українські підземні сховища, і просить дати кредит на його закупівлю.

Україна розраховує отримати кредити від європейських банків для оплати російського газу, що закачується у вітчизняні підземні сховища.

Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на прес-конференції після 13-го засідання Ради з питань співпраці між Україною і ЄС у Люксембурзі.

Глава уряду відзначила, що Україна навіть не розглядає можливості використання антикризового кредиту Міжнародного валютного фонду для оплати блакитного палива.

Тимошенко також закликала Європу розділити відповідальність за закачування Україною газу в підземні сховища в літній період. "Нам потрібно закачати газ в сховища, і це – не тільки українська тема. Спільне щастя України, Росії та ЄС повинен хтось профінансувати", - наголосила голова українського уряду.

Вона особливо відзначила, що газ, який Україна закачує до своїх сховищ, "в однаковій мірі потрібний як ЄС для споживання взимку, так і для Росії, якій потрібні сховища, щоб закачати зайвий обсяг газу в літній період". Так само цей газ потрібний і Україні.

"Закачка газу в сховища – це однаково важливо для ЄС, Росії та України в рівних пропорціях", - наголосила Тимошенко. В той же час, вона зауважила, що для вирішення проблеми закачування блакитного палива потрібні запозичення.

"Це – нормальна практика, але сьогодні – фінансова криза, і немає можливості запозичити понад 4 мільярди доларів", - пояснила Тимошенко. Саме тому вона висловила надію на отримання Україною кредиту, зокрема від Європейського банку реконструкції та розвитку.

Поки Україна веде переговори про кредит тільки з цією банківською установою, і про його отримання говорити зарано. З Росією переговори про кредит не ведуться, додала Тимошенко.

Нагадаємо, напередодні представники російського "Газпрому" заявили, що Україна в шість разів скоротила поставки газу з РФ і припинила закачування палива до своїх підземних сховищ.

Раніше президент Віктор Ющенко попередив, що через недобір газу, обсяги якого закладено в українсько-російських контрактах, Україна може отримати за підсумком перших двох кварталів року штраф у сумі понад 40 мільярдів гривень.

Крім того, глава держави висловив побоювання, що через важкий фінансовий стан НАК "Нафтогаз України" держава може втратити контроль над ним і над своїми газовими активами.

За інформацією Тимошенко, за спожитий у травні російський газ Україна розрахувалася кредитними коштами. В той же час, президент Ющенко наголосив, що гроші було сплачено за рахунок їх додаткової емісії.

РФ вже кілька разів попередила Європу про ймовірність виникнення в неї газових проблем у разі появи таких проблем в України. Російські представники закликали Євросоюз допомогти Україні грошима на газ, втім позитивної відповіді з цього приводу поки не було отримано.

Читайте також:

Україні загрожує газовий штраф у 30 мільярдів гривень

"Газпром": Україна вдвічі скоротила закупівлю газу

Тимошенко вважає Фірташа своїм прямим ворогом

США пришлють "газового посланця", щоб помирити Київ та Москву

ВідеоТимошенко вимагає грошей на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: