Тимошенко попросить ЄС про експертизу її "газових контрактів"

Юлія Тимошенко збирається звернутися до Європейського суду з проханням провести експертизу газових контрактів з Росією.

Екс-прем'єр, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко має намір просити Європейський Союз провести експертизу підписаних у 2009 році газових контрактів з Росією.

"Я обов'язково буду звертатися до Євросоюзу з проханням провести експертизу всіх ув'язнених мною газових договорів", - сказала вона.

"Я впевнена, що всі контракти щодо газу, підписані в 2009 році, ефективні", - підкреслила Тимошенко.

Екс-прем'єр зазначила, що усунення газового посередника у відносинах між Україною і Росією - газового трейдера RosUkrEnergo - дозволило домовитися про збільшення ставки транзиту на 70% з 1 січня 2010 року.

"Я забезпечила Януковичу та його уряду 3 мільярди доларів на рік від Росії у вигляді плати за транзит! Європа платила в той же час по 500 доларів за тисячу кубів газу, а нам вдалося укласти з Москвою пакетну угоду і отримати газ за ціною 228 доларів. Дешевше газ був тільки у Білорусі", - сказала вона.

Як повідомлялося, в квітні поточного року Генпрокуратура порушила щодо Тимошенко кримінальну справу щодо газових контрактів 2009 року. Справу порушено за частиною 3 статті 365 Кримінального Кодексу України (перевищення влади та службових повноважень). За інформацією Генпрокуратури, Тимошенко, перевищуючи свої службові повноваження при укладанні газових контрактів в 2009 році з РФ, заподіяла державі збитки на суму понад 1,5 мільярда гривень.

Як повідомлялося, Тимошенко заявила, що так і не змогла отримати від слідчих кошторис збитків, нібито понесених державою від газового контракту з Росією.

Читайте також:

Аудитори підтвердили, що Тимошенко не витрачала кіотські гроші

Генпрокуратура пригрозила Тимошенко арештом

Регіонали передрекли Тимошенко долю Лазаренка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: