Тимошенко повертається до Кремля

В понеділок український прем'єр знову поїде до Росії, щоб особисто проконтролювати підписання газової угоди.

В понеділок у першій половині дня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко відбуде до Москви, де, як очікується, будуть підписані документи щодо оформлення домовленості Росії та України в газовій сфері.

Про це повідомила прес-секретар глави українського уряду Марина Сорока.

Як відомо, протягом неділі над пакетом документів працювали представники НАК "Нафтогаз" і ВАТ "Газпром". Вони готують угоду, про яку в суботу Тимошенко домовилася під час переговорів у Москві з російським прем’єром Володимиром Путіним.

Одразу після підписання цих документів буде відновлено повне постачання природного газу.

Як заявив Путін за підсумками переговорів, під час переговорів досягнуто домовленості про те, що Україна і Росія в питаннях постачань газу переходять на європейську формулу ціноутворення. Сторони домовилися про те, що Україна отримає 20-відсоткову знижку на природний газ за умови збереження пільгового тарифу прокачування російського газу для європейських споживачів у 2009 році за ціною 2008 року.

Прем'єр-міністр Росії зазначив, що з січня 2010 року Україна і Росія повністю перейдуть на ціноутворення тарифів прокачування газу в повній відповідності з європейськими стандартами. "Найближчим часом транзит - і українська сторона нас в цьому запевнила - буде відновлений", - відзначив Путін.

Нагадаємо, ціна на газ в першому кварталі 2009 року для країн-сусідів України становить 470 доларів за одну тисячу кубометрів. У 2008 році Україна купувала газ по 179,5 долари за тисячу кубометрів.

Читайте також:

Росія та Україна виженуть європейських ревізорів
Єврокомісія вітає газову домовленість між РФ і Україною
Російський газ для України коштуватиме 376 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: