Тимошенко про Януковича в Росії: боляче дивитися на це "Чого бажаєте?"

Лідер об'єднаної опозиції розповіла про своє бачення перших кроків Януковича в якості президента, та про свої плани на майбутнє.

Екс-прем'єр-міністр, лідер опозиції Юлія Тимошенко різко розкритикувала перші кроки Віктора Януковича на посту президента України, зокрема його позицію під час переговорів з Росією.

"Злагодженість (команди Януковича – ред.) в тому, щоб по-васальськи догоджати сильним державам. Боляче дивитися на це "Чого бажаєте?" і постійно в уклінній позі. Не можна, щоб так виглядала країна. Я будувала українсько-російські відносини рівними і партнерськими, в них не було підлесливості, і ми могли на рівних вирішувати питання. Я хочу, щоб Україна була не об'єктом, а суб'єктом в геополітичних відносинах. У нас для цього все є", - заявила Тимошенко в інтерв’ю журналу "Корреспондент".

"Мене взагалі не вражає нинішня злагодженість окремих осіб, які в черговий раз мають мету збагатитися на ресурсах рідної країни. Інших цілей вони не переслідують. Це примітивно, але це правда", - заявила Тимошенко.

Вона також розповіла, які, на її думку, рішення були ухвалені швидко і злагоджено. "Я вам скажу. Позбавлення України газотранспортної системи, здача високозбагаченого урану, який давав нам основу для розвитку власної науки і незалежної ядерної енергетики, послідовне, але упевнене вбивство паростків демократії і свободи слова. Це у них виходить злагоджено", - відзначила вона.

"Що ще з мародерства? Відмінили привласнення статусу заповідника вкраденому Межигір’ю (резиденція Януковича), - дуже ефективно спрацювали. Ще "нагнули" одну з місцевих рад в Київській області і забрали 35 тисяч гектарів землі Сухолуччя Януковичу під угіддя для полювання. Або, може, непогано вийшло у Януковича зіграти в піддавки з RosUkrEnergo, де свідомо програли Стокгольмський суд і подарували собі 1,5 млрд гривень з бюджету. Так, це бліцкріг справжніх клептоманів від влади", - підкреслила Тимошенко.

"Зараз я думаю про те, що якби я все ж таки перемогла на виборах, де гарантії, що після перших місяців наведення справжнього ладу в країні (а я була настроєна дуже рішуче) в парламенті не було б миттєво створено антипрезидентську більшість, щоб протистояти справжнім змінам", - заявила вона

На думку лідера БЮТ, новій владі зміни не потрібні. "При справжньому світлі чесно побудованих правил вони не живуть, вони чахнуть і гинуть. Їм не потрібна європейська країна, тому що в ній політики повинні бути чесними людьми, а в їх розумінні, навіщо тоді влада? Саме тому міг з'явитися практично той же уряд на чолі з Азаровим, і тоді можна було б ставити хрест на шансах України стати демократичною країною. Вони могли спалювати на повільному вогні президента і його команду", - сказала Тимошенко.

Проте вона відзначила, що не збирається припиняти боротьбу за владу. "Я думаю, що Господь залишив Україні шанс в 2012-му, коли пройдуть чергові вибори до парламенту, змінити все, що не подобається людям в своїй країні. І у країни зараз з'явився шанс зрозуміти, хто такий Янукович, розібратися, хто з опозиційних політиків щирий, а хто технічний до дрібниць. Це дає шанс почати відродження країни з абсолютної перемоги на парламентських виборах, щоб було створено чесну більшість, не покладаючись на хиткі коаліції", - заявила лідер БЮТ.

На питання про те, чи не виникає бажання плюнути на все і поїхати подорожувати, Тимошенко відповіла, що жоден справжній полководець не кидав поле бою. "А у нас не просто поле бою, у нас реанімація для врятування життя 46 млн українців, і кинути цю реанімацію без професійної допомоги не можна. Я ніколи цього не зроблю, і навіть в глибині душі у мене не виникає такої слабкості", - заявила вона.

Нагадаємо, раніше Тимошенко в інтерв'ю іноземним ЗМІ заявила, що має намір поборотися за владу на чергових парламентських виборах у 2012 році і взяти реванш над своїм багаторічним опонентом Януковичем.

Читайте також:

Тимошенко готується до реваншу над Януковичем

Тимошенко вимагає, щоб Янукович зізнався в торгівлі національними інтересами

БЮТ: Янукович заборонив мітинги в Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: