Тимошенко пропонує Путіну розплатитися за транзит газом

Путін побоюється, що "Газпром" може заплатити за транзит на декілька років вперед, а потім ГТС України зазнає змін - замість "Нафтогазу" з'явиться інша компанія.

Постачання російського газу для закачування в підземні газосховища України може бути сплачене в рахунок майбутнього транзиту по українській території. Відповідний проект міжурядової угоди представила до обговорення українська сторона.

Про це повідомила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіном в Москві

Проте, як відзначив російський прем'єр Путін, мова йде про значні суми - вартість необхідного газу складає близько 5 млрд дол., тому питання може потребувати додаткового вивчення.

Путін пояснив, що варіант оплати газу за рахунок коштів, одержаних за майбутній транзит газу територією України, який Тимошенко назвала сьогодні підходящим для України, російською стороною не підтримується.

Основна причина, яка підтверджує неможливість реалізації такого кроку, - побоювання, що в майбутньому компанія НАК "Нафтогаз" може змінити форму свого існування.

"Якщо "Газпром" заплатить за кредит за кілька років наперед, а потім газотранспортна система України зазнає відповідних і зафіксованих у відомому протоколі змін, і якщо з`явиться замість НАК ”Нафтогаз України” інша компанія, яка займатиметься перекачуванням газу, з кого спитати?" - сказав Путін.

Він підкреслив, що неприйняття такого варіанту не пов`язане з якою-небудь "злою волею" "Газпрому" або Росії.

Разом із тим російський прем`єр підкреслив, що "є натяки" на те, що все ж таки ця проблема незабаром буде розв`язана. Проте, на його думку, поки передчасно говорити, яким чином.

Нагадаємо, за інформацією джерела в уряді, на сьогодні уряд і НАК "Нафтогаз Україна" розглядають три варіанти розрахунку за газ, який буде одержаний від "Газпрому" в 2009 році: надання ”Нафтогазу” товарного кредиту, оплата газу в рахунок вартості транзиту; оплата за фактом споживання.

Читайте також:

Путін: Росія не претендує на управління українською трубою

Росія підготувала нову угоду про транзит енергоносіїв

Путін передумав штрафувати Україну за газ

Європа змінює умови купівлі російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: