Тимошенко: Ющенко прагне посадити в парламент олігархів

Прем'єр вважає, що в Україні не може бути двопалатного парламенту, який пропонує президент.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко виступила проти висловленої президентом Віктором Ющенком ідеї створення двопалатного парламенту в Україні.

Про це глава уряду заявила на брифінгу у Верховній раді.

"Двопалатний парламент відповідає федеральному устрою держави, а Україна – унітарна. І президент, і моя команда стоять на таких позиціях", - наголосила Тимошенко. З огляду на це, їй було "дуже дивно" чути від президента пропозицію розділити парламент.

Прем'єр також розкритикувала мажоритарну систему обрання парламенту. "Президент запропонував обирати верхню палату за мажоритарною системою, яка себе скомпрометувала", - зазначила Тимошенко. На її думку, в мажоритарній системі діє принцип "скільки вклав грошей – стільки отримав мандатів".

"Тому це не тільки суперечить унітарності України, але і здоровому глузду, бо приводить до влади олігархів. Адже тільки в олігархів вистачить грошей потрапити у Верховну раду через мажоритарні округи", - пояснила глава уряду.

Тимошенко, крім того, не зрозуміла тезу про те, що президенту треба залишити представницький мандат. "Якщо йдеться про те, що у президента має бути мандат народного депутата, то все це дивно, бо після закінчення повноважень президента у нього не залишається жодного іншого мандату", - додала прем'єр.

Нагадаємо, президент запропонував зробити український парламент двопалатним у проекті Конституції, який він передав у Верховну раду після свого звернення до депутатів.

Пропозиція глави держави, зокрема передбачає зменшення кількості народних депутатів, повне скасування депутатської недоторканності, розділення парламенту на верхню та нижню палати.

При цьому проект змін до Конституції передбачає, що верхня палата має формуватися шляхом виборів на мажоритарній основі і представляти регіони. Також щодо депутатів цієї палати має існувати віковий ценз.

Нижня палата повинна обиратися на пропорційній основі, і до її повноважень має належати ухвалення законів, які потім розглядатиме верхня палата, а також - призначення уряду.

Читайте також:

Тимошенко звинуватила Ющенка у зриві голосування за антикризові проекти

Ющенко пропонує перейменувати Верховну раду

Ющенко пояснив, як слід розділити парламент

Ющенко просить у Ради забрати у нього відповідальність за уряд

ВідеоТимошенко про двопалатний парламент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: