Тимошенко проситиме Путіна продавати Україні менше газу

Прем'єр розповіла про теми, які обговорюватиме зі своїм російським колегою під час візиту до Москви.

Прем'єр-міністри України та Росії Юлія Тимошенко і Володимир Путін 29 квітня у Москві обговорять питання скорочення обсягів закупівлі газу "Нафтогазом" у "Газпрому".

Про це сьогодні в місті Кагарлик Київської області Тимошенко заявила журналістам.

"Ми будемо обговорювати питання скорочення Україною споживання природного газу. Я переконана, що в домовленості будуть відкориговані плани споживання, і це буде розмова на рівні двох прем'єр-міністрів", - сказала вона.

За її словами, в ході засідання комітету з питань економічної співпраці планується також обговорити питання закачування російського газу в газосховища України.

"Закачати нам потрібно 19,5 млрд кубометрів, і це наша стабільність, наше благополуччя наступного року. Ми повинні продовжити ту добру традицію, яку започаткували 2008 року, коли вперше мали власний газ у сховищах. Ми його купили, закачали, й у нас було понад 20 млрд, і це говорило про те, що ми перед будь-якою кризою маємо запас. У нас немає страху ні перед якими кризами, коли в сховищах 20 млрд кубометрів газу, й зараз ми повинні з Росією збудувати цю модель", - сказала Тимошенко.

Нагадаємо, 13 квітня газета "Комерсант-Україна" із посиланням на анонімні джерела повідомила, що "Газпром" вимагає від "Нафтогазу" сплати близько 500 млн дол штрафу за недобір газу в березні.

15 квітня з'явилася ця ж інформація із посиланням на Богдана Соколовського, уповноваженого президента Віктора Ющенка з питань енергетичної безпеки.

Проте того ж дня прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський спростував інформацію про будь-які штрафи.

У першому кварталі 2009 року Україна купила у "Газпрому" удвічі менше газу, ніж це зафіксовано в контрактах. Згідно домовленостями між двома країнами, у такому разі "Газпром" може пред'явити "Нафтогазу" штрафні санкції у розмірі 150 відсотків від вартості газу, недопоставленого в жовтні-березні, і в 300 відсотків - в інший період року.

У березні 2009 року прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що "Газпром" не штрафуватиме Україну за недобір газу, пославшись на те, що "не можна добивати партнерів".

18 березня міністр палива та енергетики України заявляв, що "Газпром" попередньо погодився скоротити постачання газу до України у 2009 році з 40 до 33 млрд кубометрів і при цьому відмовився від штрафних санкцій.

Через економічну кризу попит на газ "Газпрому" різко впав. Це привело до зниження об'ємів видобутку. За підсумками першого кварталу цей показник в Росії скоротився на 15 відсотків в порівнянні з тим же періодом роком раніше.

Читайте також:

Росії не вигідно штрафувати Україну за газ

Путін не штрафуватиме Україну, якщо Тимошенко його переконає

"Газпром" офіційно вимагає від "Нафтогазу" 500 млн дол штрафу

"Нафтогаз" спростував інформацію про штраф з боку "Газпрому"

ВідеоТимошенко про переговори в Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: