Тимошенко: Рада готує "одобрямс" угоді Януковича

Тимошенко стверджує, що процес ратифікації договору відбувається непрозоро, тому що угода не є для України позитивною.

Харківську угоду президентів України і Росії з питань перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі Верховна рада хоче ратифікувати з порушенням процедури. Про це 23 квітня заявила лідер опозиції Юлія Тимошенко.

"Я хотіла б підкреслити, що процес ратифікації - це не просто процес "одобрямса" в парламенті. Це проходження таких документів через комітети Верховної ради, їх широке громадське і експертне обговорення, і коли намічають ратифікацію на вівторок (27 квітня, - ред.) саме того дня, коли і вноситимуть цю угоду, а її до сьогоднішнього дня ще ніхто офіційно не представив у парламенті і ніхто не бачив, і того ж дня, коли її побачать, і буде ратифікація, свідчить про те, що процес відбувається непрозоро, закрито, тому що ці процеси не є для України позитивними. Інакше не було б сенсу це приховувати", - сказала Тимошенко.

Тимошенко також звернула увагу на те, що до останньої хвилини зустрічі двох президентів у Харкові ніхто в країні - ні парламентарі, ні експерти, ні суспільство - не були ознайомлені ні з порядком денним, ні зі змістом документів, які були підписані.

"Я думаю, що підписання таких документів, як це сталося в Харкові, і суть, і дух цих документів, порядок їх підготовки і підписання, а крім того, і той порядок ратифікації, який зараз готується, свідчить про те, що ми просто сьогодні не проінформовані, ні суспільство, ні опозиція, про те, що готується, що завтра-післязавтра буде проводити влада і чим це загрожує Україні", - підкреслила вона.

Нагадаємо, що 21 квітня президенти Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв підписали угоду, згідно з якою до 2042 року продовжується термін базування в Криму ЧФ РФ. При цьому підвищується ставка орендної плати за перебування флоту в Севастополі на величину дисконту до вартості російського природного газу. Тепер договір повинен бути ратифікований парламентами двох країн.

Водночас, опозиція ініціює проведення 24 квітня позачергового засідання Верховної ради, на яке буде поставлено питання про визнання угоди щодо ЧФ РФ неприйнятною.

Крім того, опозиція обіцяє заблокувати трибуну Верховної ради, якщо парламентська більшість поставить на голосування домовленості між Україною і Росією щодо ЧФ.

Читайте також:

Тимошенко пообіцяла провести сесію в суботу навіть без Литвина

Львівщина вимагає імпічменту Януковича за державну зраду

Тимошенко: угода Януковича по ЧФ РФ урізає незалежність України

КС: Оскаржити новий договір щодо ЧФ можуть лише Янукович чи Азаров

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: