Тимошенко: російська мова ніколи не стане другою державною

Прем'єр зазначила, що навіть прихильники надання російській мові статусу державної, навчають дітей в українських школах.

Прем'єр Юлія Тимошенко виступає категорично проти надання російській мові статусу державної.

Про це вона сказала в четвер, виступаючи на щорічних зборах Світового конгресу українців.

"Сьогодні в Україні вже немає жодної суперечки навколо питання про статус російської мови як другої державної", - заявила прем'єр.

Прем'єр зазначила, що "навіть ті, хто сьогодні заявляє про те, що російська мова повинна стати другою державною, своїх дітей навчають в українських школах".

"Сьогодні українська мова стала абсолютно органічно модною. Запам'ятайте це слово - вона стала модною: її вивчають, нею розмовляють і навіть якщо там політики шумлять, країна піднялася дуже сильно і фундаментально", - заявила вона.

"І хочу вам сказати, що поки наша команда при владі, поки справжні патріоти-українці при владі, а я думаю, що це вже буде незмінним, ніколи в Україні ми не дамо навіть поставити питання про будь-яку іншу державну мову. Тільки українська раз і назавжди за будь-яких обставин", - наголосила Тимошенко.

Вона нагадала, що зараз на 81% освіта в Україні здійснюється українською мовою.

Крім того, Тимошенко наголосила, що необхідно "у світовому масштабі визнавати всі елементи правдивої історії України".

Нагадаємо, за даними Секретаріату президента України, в Росії при офіційній кількості 2,9 млн українців лише 205 людей вивчають українську мову в школах, і всього 100 людей - факультативно. При цьому в Україні серед 8,3 млн росіян російською мовою в навчальних закладах навчаються близько 2 млн людей, факультативно мову вивчають ще 165 тисяч.

З бюджетів усіх рівнів України на утримання навчальних закладів з російською мовою навчання було витрачено близько 3,196 млрд грн.

Читайте також:

Україна витратила 3 мільярди, щоб навчити українців російської мови

Україна відкинула звинувачення РФ у дискримінації росіян

МЗС України критикує Росію за тиск на ОБСЄ щодо мови

Рада дозволила судочинство російською мовою

ВідеоТимошенко про українську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: