Тимошенко розморозила стосунки з Росією

Тимошенко заявила, що в ході розмови з Путіним вони зняли всі спірні питання щодо модернізації української ГТС.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко у третій декаді квітня зустрінеться зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

Про це вона заявила сьогодні на брифінгу в Дніпропетровську.

Тимошенко повідомила, що домовленість про зустріч було досягнуто в ході її вчорашньої телефонної розмови з прем’єр-міністром РФ.

"Ми обговорили всі підходи до підготовки й формування необхідних спільних документів на економічний комітет, який планувався на 8 квітня. Зараз ми домовилися, що він буде перенесений десь на двадцяті числа квітня", - сказала Тимошенко.

Вона зазначила, що одне з питань, які обговорюватимуться в ході засідання комітету, - це співпраця України та Росії в ракетно-космічній галузі. "Сьогодні на Кабміні ми ухвалили рішення, яке розблоковує співпрацю України з Росією в ракетно-космічній галузі. Й думаю, що далі в нас буде відкритий шлях, щоб цю співпрацю й кооперацію розвивати", - сказала прем’єр, зазначивши, що така співпраця буде вигідна обом країнам.

Крім того, Тимошенко підкреслила, що в ході розмови з Путіним вони обговорили питання, що стосуються модернізації української ГТС. "Я вважаю, що питання знято (що стосуються модернізації ГТС), й ми можемо далі співпрацювати успішно", - сказала Тимошенко.

Нагадаємо, з ініціативи російської сторони були відкладені призначені на 8 квітня міжурядові консультації з Україною. Причиною перенесення консультацій стала спільна газова декларація України та ЄС, підписана 23 березня в Брюсселі.

Згідно з підписаною декларацією Україна зобов'язалася створити прозорий газовий ринок і модернізувати свою газотранспортну систему задля надійного транзиту блакитного палива в Європу.

РФ залишилася невдоволеною результатами конференції. Російський прем'єр Володимир Путін заявив, що Єврокомісія відмовилася об'єднати свої зусилля з Росією у справі модернізації української труби. Путін фактично звинуватив Європу в намірі відібрати українську ГТС і пообіцяв переглянути відносини з ЄС, якщо він надалі буде ігнорувати РФ.

Читайте також:

Тимошенко обіцяє запустити український супутник

Європа хоче дати ляпас Москві руками Києва – Юрій Бойко

У Ющенка пообіцяли не оновлювати українську ГТС без Росії

Путін порадив не ігнорувати Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: