Тимошенко розповіла, хто "здав" Фірташу українську газову трубу

Глава уряду заявила, що за головування у "Нафтогазі" Олексія Івченка українська ГТС була здана в оренду "РосУкрЕнерго" на 25 років.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що у разі, якщо президентські вибори виграє лідер Партії регіонів Віктор Янукович, до влади повернеться "газова мафія".

"Якщо обманом людей, дешевою рекламою, у тому числі на хвилі кризи, Янукович і його права рука Фірташ, який володів "РосУкрЕнерго", повернеться до влади, ці 26 мільярдів кубометрів газу, які сьогодні належать Україні, перекачують до Фірташа і Януковича. Тому що вони, на жаль, подали до Європейського суду позов на Україну щодо повернення цього газу "РосУкрЕнерго", - сказала вона на прес-конференції 29 грудня.

"Якщо повертається, не дай Боже, Янукович, в України не буде стратегічного запасу газу. В України також не буде стратегічного родовища природного газу та нафти, розташованого на шельфі Чорного моря", - додала Тимошенко.

Вона також заявила, що у часи головування НАК "Нафтогаз України" Олексія Івченка, "на 25 років в оренду "РосУкрЕнерго" була здана газотранспортна система і газові сховища України".

"Усі контракти були підписані з правом перегляду ціни на транзит і на зберігання газу в газосховищах 2 рази на 25 років", - заявила Тимошенко.

За її словами, такі контракти її урядом були анульовані, "виграні суди, і більше ніхто своїми довгими і брудними руками, незважаючи на політичні окраси, не отримує можливості в тіні приватизовувати газотранспортну систему України на 25 років".

"Це відбулося вже після помаранчевої революції при повному покровительстві усіх лідерів держави. І тому що я достатньо гучно про це заявила, в тому числі, це вплинуло на звільнення мене з посади прем'єра", - сказала Тимошенко.

"Поки я працюю у владі чи в опозиції, я нікому не дам зазіхати на ГТС або на газові сховища України", - додала вона.

Тимошенко також спростувала заяви про підвищення ціни на газ для підприємств і населення з 1 січня 2010 року.

"З 1 січня промисловість буде мати таку саму ціну на газ, яку має сьогодні. Я хочу спростувати всі заяви, що з 1 січня газ буде дорогий і, як кажуть сьогоднішні опозиціонери і кандидати в президенти, буде колапс економіки України. Для людей, теплокомуненерго ціна на газ з 1 січня зберігається такою, якою була в цьому році", - сказала вона.

Крім того, Тимошенко попросила "раз і назавжди припинити провокації, що газовий контракт є поганим для України".

"Він є добрим для України і зміцнює незалежність України", - заявила вона.

Читайте також:

Тимошенко викликає Януковича на публічні дебати

ЦВК: бюлетені для виборів захищені краще, ніж гроші

Прем`єр-міністр хоче встановити залізний порядок

Більшість українців вважає, що вибори будуть нечесними

ВідеоТимошенко про "газову мафію"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: