Тимошенко створила власну "газову лінію"

Український прем’єр сформулювала принципи переговорів з Москвою та просить президента "не встромляти їй ножа у спину".

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко напередодні візиту до Росії сформулювала основні принципи газових переговорів з Москвою.

"Для того, щоб діяти ефективно та відповідально, в газовій дипломатії буде тільки одна урядова лінія, яка і буде неухильно втілюватися в життя", - заявила вона.

"Я не дозволю нікому в паралельному режимі управляти переговорним процесом та керувати "Нафтогазом" для його зриву. Простіше кажучи, мені потрібні дві речі: щоб в колеса не встромляли палок, а в спину – ножа", - сказала Тимошенко, згадуючи про Секретаріат президента.

Згідно із ії заявою, оприлюдненою на сайті Кабміну, основними тезами переговорів стануть такі вимоги:

По-перше, жодних посередників і прямі стосунки між "Нафтогазом" та "Газпромом". По-друге, взаємовигідні ціни на газ та транзит. По-третє - жодних розмов щодо можливості приватизації чи будь-яких інших форм відчуження української газотранспортної системи.

Крім того, весь російський газ, направлений до європейських країн, "до грама буде відданий Європі".

Тимошенко вірить, що компроміс у газовому питанні буде знайдений. Глава уряду підкреслила, що першочергове завдання  зараз - забезпечити відновлення транзиту російського газу до Європи.

Вона у черговий раз заявила, що основою для переговорів буде жовтневий меморандум керівників урядів України та Росії.

"Хочу наголосити, що уряд України не зв'язує питання укладання угоди про постачання природного газу для України з питанням поновлення транзиту газу до Європи. Це було б безпідставно та несправедливо", - додала прем’єр.

Нагадаємо, Єврокомісія надала РФ та Україні "останній шанс" цими вихідними показати, що вони налаштовані серйозно і хочуть вирішити газовий конфлікт.

У суботу в Москві повинна відбутися зустріч всіх зацікавлених сторін, у тому числі і споживачів російського палива. Очікується, що саме на ній можуть бути ухвалені рішення, які дозволять відновити транзит газу через Україну до Європи.

Читайте також:

Європа послухалася Росію та купить Україні трохи газу
Україна збільшує видобуток газу
Тимошенко відзвітувала перед Європою за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: