Тимошенко: шельф Чорного моря знову відійшов у власність шахраям

Ціни на газ та нафтопродукти будуть дуже високими через те, що шельф Чорного моря належить шахтарям, переконана Тимошенко.

Шельф Чорного моря, який був запорукою того, що ціни на газ та нафтопродукти будуть стабільними для людей, знову пішов у власність шахраям.

Про це заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко в ефірі одного з телеканалів.

В 2007 році всі стратегічні запаси нафти і газу були забрані оточенням Януковича, сьогодні, по суті, забрали ті ж структури шельф Чорного моря. І жодної кримінальної справи немає", - сказала Тимошенко.

"На 150 років запасів нафти і газу відсьогодні у вас немає", - наголосила вона.

За її словами, тиждень тому постанову про передачу Сахалінського родовища у Харківській області НАК "Нафтогазу» для розробки скасували і віддали найближчому оточенню Януковича. "У вас вже його немає і ми не володіємо ним як держава", - резюмувала Тимошенко.

Як повідомлялося, уряд оголосив конкурс на право укладання угоди про розподіл продукції (УРП), видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки, в грудні 2005 року.

Переможцем конкурсу у квітні 2006 року була визнана Vanco International, дочірня компанія американської Vanco Energy Company.

Vanco International у жовтні 2007 року переуступила права та обов'язки за УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.

Мінприроди на чолі з Василем Джарти 5 грудня 2007 видало Vanco Prykerchenska ліцензію на геологічне вивчення, дослідно-промисловий і промисловий видобуток нафти, газу і газоконденсату в межах Прикерченської ділянки.

Новий глава Мінприроди Георгій Філіпчук навесні 2008 року неодноразово піддавав критиці рішення про передачу Vanco Prykerchenska прав на освоєння ділянки загальною площею майже 13 тис. км.

Мінприроди на чолі з новим керівництвом виявило низку порушень законодавства України, допущених у ході конкурсу на право укладання УРП, у процесі видачі Vanco Prykerchenska ліцензії, а також факти порушення Vanco International деяких положень УРП.

Наказом від 25 квітня 2008 року Мінприроди анулювало ліцензію, видану Vanco Prykerchenska. Міністерство також залучило британську юркомпанію Barlow Lyde & Gilbert LLP для розірвання УРП з компанією Vanco International.

Читайте також:

Тимошенко обіцяє переглянути розподіл шельфу з Румунією

Україна пропонує Vanco мирову угоду

Vanco знову пропонує мир Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: