Тимошенко: "ширку" зруйнували істерики Ющенка і страхи Януковича

Прем'єр звинуватила президента у руйнуванні її коаліції з ПР і запевнила, що Україна обов'язково збереже свою незалежність.

Переговори про створення "широкої" коаліції БЮТ і Партії регіонів у Верховній раді зруйнували президент Віктор Ющенко і лідер Партії регіонів Віктор Янукович.

Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Зокрема вона зазначила, що Янукович вийшов із переговорів про створення коаліції через невпевненість у своїй перемозі на президентських виборах.

Тимошенко зауважила, що "переговорний процес, який ми проводили з усіма фракціями, показав фундаментальні розбіжності в баченні змін до Конституції". "Вихід з переговорного процесу, покладаючи всю відповідальність – незаслужено і фальшиво на партнерів – говорить, що честі в політиці немає. Якщо хтось думає, що Янукович виправився і думає про країну... На жаль, збереглися кидки", - обурилася прем’єр.

"Думають, що кинули БЮТ, кинули Тимошенко – така загальна позиція. Я хочу сказати, кинули країну брудною кампанією, яка на фоні нормального переговорного процесу була влаштована", - також заявила вона.

Янукович, на її думку вийшов із переговорів, "бо страшно брати відповідальність на себе перед відкритими президентськими виборами. От і всі пояснення. Плюс бажання обмежити доступ на відкриту виборчу кампанію. Бо гарантованої перемоги на виборах ця Конституція не давала, і позиція наша була такою".

Крім того, Тимошенко звинуватила президента в тому, що він своєю "істерією" зруйнував переговори. "Ми довели б цей процес до логічного завершення, якби не істерія президента", - сказала вона.

Тимошенко запевнила, що "зміни до Конституції з чітким розмежуванням повноважень будуть втілені в життя, шкода, що не зараз".

Глава уряду також запевнила президента в тому, що Україна збереже фінансову та енергетичну незалежність.

"Я завіряю президента Віктора Ющенка, що Україна збереже фінансову і енергетичну незалежність", - наголосила Тимошенко.

Нагадаємо, раніше Ющенко заявляв, що зміни до Конституції, які повинні були вступити в силу разом зі створенням "широкої" коаліції, зокрема перенесення виборів президента до парламенту, є замахом на українські демократію та суверенітет, ініційованим в інтересах Росії

Після того, як стало відомо про невдачу "широкої" коаліції, глава держави назвав наміри створити таке об'єднання спробою заколоту, здійснити який не дали громадськість і журналісти. "Ширку" глава держави назвав "українським ГКЧП".

Серед причин створення "ширки" глава держави також назвав побоювання Тимошенко програти президентські вибори.

Про провал переговорів щодо "широкої" коаліції стало відомо у суботу, 6 червня. Спочатку Янукович заявив, що президент України має бути обраний всенародно, а досвід переговорів з БЮТ про створення широкої коаліції буде використано після президентських виборів.

У відповідь Тимошенко заявила, що Янукович одноосібно "поставив крапку" у переговорах про створення "ширки", та повідомила, що йде у президенти.

Читайте також:

Ющенко: Тимошенко зобов'язана піти на вибори, хоча вона їх і програє

Ющенко по телефону переконав Януковича піти на всенародні вибори

Литвин: БЮТ і ПР навіть країну поділити не змогли

Тимошенко: Пропало все

ВідеоТимошенко про "ширку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: