Тимошенко сьогодні не оберуть

Олександр Турчинов заявляє, що голосування за кандидатуру Юлії Тимошенко сьогодні не відбудеться, оскільки ще не все узгоджено з НУ-НС і СП.

Один з лідерів БЮТ Олександр Турчинов запевняє, що голосування по прем'єр-міністру не відбудеться на засіданні у четвер.

"Сьогодні цього точно не відбудеться", - сказав він, відповідаючи на питання, коли голосуватиметься кандидатура Юлії Тимошенко, яку президент вніс до парламенту на посаду прем'єр-міністра.

Юлія Тимошенко
УНІАН
Юлії Тимошенко прийдеться ще трохи потерпіти
За словами Турчинова, необхідно з'ясувати технічні моменти з "Нашою Україною – Народною самообороною" "щодо їхньої готовності до голосування", а також з Секретаріатом президента.

За його словами, коаліції необхідно узгодити процедуру голосування, оскільки за регламентом на затвердження прем’єра відведено п’ять днів, в той час як президент вимагає попередньо прийняти 12 законопроектів, прописаних в коаліційній угоді. А це, за словами Турчинова, потребує більше часу.

"Останній термін, коли це (затвердити прем'єра) потрібно зробити, - це вівторок. І зрозуміло, що до вівторка прийняти пакет законів неможливо. Тому треба з'ясувати вчорашню і сьогоднішню позицію президента і зрозуміти, на чому ж ми таки спільно зупинимося", - сказав він.

Турчинов спрогнозував, що спільна позиція фракцій коаліції буде відома вже о 16:00 четверга, і додав, що до цього часу коаліція також проведе консультації з опозицією відносно кандидатур першого віце-спікера та голів парламентських комітетів.

Крім того, бютівець виразив упевненість, що за кандидатуру Тимошенко проголосують не лише члени коаліції.

"Я переконаний, що за кандидатуру Тимошенко голосуватимуть не тільки представники коаліції демократичних сил, але і депутати, які до коаліції не увійшли. Голосів буде значно більше, ніж 227", - заявив Турчинов журналістам в кулуарах парламенту.

Водночас сама Тимошенко у відповідь на питання журналістів сказала, що вона не може коментувати інформацію про те, що президент вніс її кандидатуру на посаду прем'єра, поки не з'ясує чи цей факт справді мав місце.

"Почекайте, я зараз наведу справки", - сказала лідер БЮТ і зникла в кулуарах.

Також у можливості обрання прем'єра вже сьогодні сумнівається і член НУ-НС Роман Зварич.

"Ні, тому що регламент, передбачає перелік питань, які повинні бути врегульовані перед тим, як можна перейти до інших питань", - сказав Зварич, відповідаючи на запитання про ймовірність розгляду кандидатури Тимошенко на засіданні 6 грудня.

Олександр Турчинов, Віктор Балога, Йосип Вінський
УНІАН
Турчинов заявляє, що голосування відбудеться лише після узгодження з НУ-НС і Секретаріатом президента
При цьому він додав, що порядок розгляду питань, який закріплений у регламенті, може бути змінений рішенням 226 депутатів.

Він також підкреслив, що наразі його фракція наполягає на розгляді питання зі створення спеціальної комісії, функцією якої буде можливість доопрацювання законопроектів.

Об 11:20 голова Верховної ради Арсеній Яценюк оголосив про внесення Віктором Ющенком кандидатури Юлії Тимошенко на пост прем'єр-міністра України і нагадав, що для прийняття рішення з цього питання у парламенту є 5 днів.

Також він вказав, що перед голосуванням парламент повинен розглянути низку питань. Після цього Яценюк оголосив перерву у роботі ВР до 15:00, під час якої повинне відбутися засідання погоджувальної ради.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: