Тимошенко спробує вмовити Путіна давати Україні менше газу

Експерти не виключають, що на запланованих на сьогодні газових переговорах між Путіним і Тимошенко Кремль піде на поступки.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко планує у середу обговорити зі своїм російським колегою Володимиром Путіним питання скорочення обсягів імпорту російського газу. Експерти припускають, що домовитися цілком можливо.

"Для подальшої співпраці політикам варто примиритися після брюссельської конференції, де європейці обговорювали умови модернізації української ГТС. У цьому питанні російська сторона, можливо, піде на поступки, адже Росія останнім часом отримала потужні енергетичні удари від Туркменістану та Єврокомісії і нових економічних умов на євразійському газовому ринку", - каже директор енергетичних програм центру ім. Разумкова Володимир Саприкін.

Утім, переговори залежатимуть і від українських фахівців з енергетичних питань, яких в Україні нині бракує, вважає експерт. Як переконаний Саприкін, взимку через недалекоглядність українських високопосадовців була підписана з Росією угода зі значними вадами, які тепер доведеться виправляти.

"Неправильно було зроблено прогноз споживання газу на 2009 рік. У всіх західних контрактах 20% - це діапазон, за який не сплачуються штрафні санкції. У нас же це 8 %. Відштовхуючись від здорового глузду можна було б змінити це подібно до західних домовленостей. Безумовно, Росія вимагатиме поступок. Але я вважаю, домовитися можна", - вважає Саприкін.

Експерт зауважує, що як компенсацію за зміну газового контракту російська сторона вимагатиме участі у модернізації української газотранспортної системи. Експерт припускає, що говоритимуть на зустрічі також і про нафтопровід "Одеса-Броди". Однак, на його переконання, кардинальних рішень і домовленостей з цього питання не буде.

Нагадаємо, засідання за участю українського і російського прем'єрів мало відбутися ще 8 квітня, однак російська сторона вирішила перенести зустріч на невизначений час. Причиною цього стало підписання Україною та ЄС в Брюсселі спільної декларації з модернізації газотранспортної системи, яка викликала невдоволення РФ.

10 квітня Тимошенко повідомила, що провела з Путіним телефонну розмову, під час якої було досягнуто домовленості провести засідання російсько-української міжурядової комісії в двадцятих числах квітня.

Тоді ж прем'єр заявила, що зняла всі конфліктні моменти з Путіним навколо модернізації української ГТС.

Читайте також:

Тимошенко не пропонувала Путіну відмовитися від нафтопроводу "Одеса - Броди"

Секретаріат президента боїться гніву "Газпрому"

Мєдвєдєв та Путін грають у "хорошого та поганого поліцейського"

Росії не вигідно штрафувати Україну за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: