Тимошенко спростувала заяву Ющенка про закриття шахт

Глава уряду Юлія Тимошенко повідомила, що не збирається ані закривати шахти, ані виставляти їх на приватизацію.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко категорично спростувала заяву президента Віктора Ющенка про те, що уряд планує закрити 118 шахт.

"Навпаки, ми навіть ті шахти, які були три роки тому спеціальними рішеннями прийняті на закриття, ми завдяки професійному міністру вугільної промисловості сьогодні відроджуємо і даємо друге життя. І вважаємо, що скорочення і закриття об'єктів вугільної галузі – це категорично не український шлях", - заявила Тимошенко на брифінгу у Волинській області.

"Український шлях - це кожну шахту, на якій є підтверджені запаси, і які мають перспективу для видобутку, повернути до життя, зміцнити і дати впевнену дорогу", - додала вона.

Прем'єр підкреслила, що її уряд на початку своєї діяльності затвердив стратегічний план реформування вугледобувної галузі, який припускає проведення модернізації діючих шахт і будівництво нових.

"У жодному разі необґрунтованого закриття (шахт – прим ред.) не може бути", - наголосила вона.

Також Тимошенко повідомила, що уряд не планує виставляти на приватизацію великі і перспективні шахти.

"Потужні об'єднання, шахти, які дають Україні чорне золото, ми, безперечно, приватизовувати зараз не будемо. Ми плануємо їх залишати (у власності) держави і розвивати так, як це потрібно", - зазначила вона.

За словами прем'єра, досвід попередньої приватизації вугільних підприємств показав, що державі невигідно їх продавати.

"Для приватизації вибрали ж родзинки з булки. Там же не приватизували шахти крутого падіння, з тонкими пластами – взяли краще, що є в державі. А потім, крім того, повиганяли половину колективів на вулиці, не зробили зарплату таку як слід, не фінансують соціальну сферу", - пояснила Тимошенко.

Нагадаємо, напередодні, 29 серпня, під час урочистостей з нагоди Дня шахтаря в Луганську президент Віктор Ющенко заявив, що уряд не здійснює реформи у вугледобувній галузі. Зокрема, він сказав, що Кабмін планує закрити 118 шахт.

Читайте також:

Тимошенко вдруге нагородили шахтарським орденом

Ющенко заборонив Тимошенко продавати державні шахти

У загибелі 8 гірників на Донеччині звинувачують керівництво шахти

Литвин хоче загнати депутатів у шахту "провітрити мізки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: