Тимошенко стверджує, що не друкувала гроші для оплати газу

Прем'єр наполягає, що майже 4 млрд гривень для розрахунку з "Газпромом" "Нафтогаз" отримав кредитом від "Ощадбанку".

Прем`єр Юлія Тимошенко спростовує заяву президента Віктора Ющенка про те, що "Нафтогаз" для оплати "Газпрому" за газ використовував емісійні кошти у розмірі 3,8 млрд грн.

Про це вона заявила сьогодні, 10 червня, на прес-конференції в Кабінеті міністрів.

"Ні про які емісійні кошти не йдеться, залучені кредитні ресурси НАК "Нафтогаз", які буде повернуто відразу після того, як газ із газових сховищ продаватиметься споживачам. Це нормальна світова практика. І нічого екстраординарного тут не немає", - сказала Тимошенко.

Водночас прем`єр-міністр підтвердила, що фінансові розриви в бюджеті "Нафтогазу" пов`язані з необхідністю закачування природного газу в підземні сховища для накопичення запасів.

"Закачування газу в газові сховища пов`язане з виникненням додаткових фінансових потреб "Нафтогазу" на покриття касових розривів, але оскільки газ закачується, не споживається і платників немає, необхідно залучати кредитні ресурси", - зазначила вона.

Як повідомляв ТСН.ua, 5 червня президент на засіданні РНБО повідомив, що гроші для розрахунку з "Газпромом" були спеціально надруковані.

За словами президента, газові борги України за травень становлять 157 млн дол. за спожитий газ і майже 500 млн дол. – за газ, закачаний у підземні газові сховища.

"У мене не було іншого вибору, крім того, щоб схвалити сьогодні рішення на емісію ресурсів, і за годину платіж у бік "Газпрому" Росії в сумі 3,8 млрд. грн. буде здійснено. Але я хотів, щоб всі знали ціну подібних рішень", – сказав президент.

Того ж дня "Нафтогаз" перерахував "Газпрому" гроші за спожитий у травні російський газ.

Разом з тим, за словами міністра палива і енергетики України Юрія Продана, кошти на оплату російського газу, спожитого і закачаного Україною в підземні сховища газу в травні, у розмірі 3,8 млрд грн "Нафтогаз" одержав як кредит "Ощадбанку".

Вчора, 9 червня, Віктор Ющенко знову заявив, що для розрахунку з Росією за газ гроші були надруковані. За його словами, для розрахунку за газ інших коштів у державі не було, немає їх і зараз.

Читайте також:

Тимошенко таємно відвідала Москву

Ющенко пояснив, чому дозволив надрукувати 4 млрд гривень

"Газпром" зібрався підвищити ціни на газ

"Газпром" підтвердив, що Україна повністю заплатила за газ

Ющенко: "Нафтогаз" розтягнули, як Ісуса Христа на хресті

ВідеоТимошенко про емісійні кошти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: