Тимошенко терміново зателефонувала Путіну

Глава українського уряду проявила ініціативу і зателефонувала своєму російському колезі, щоб обговорити "енергетику".

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко та голова уряду РФ Володимир Путін в суботу, 27 грудня, обговорили двостороннє співробітництво в енергетичній сфері.

Як повідомив прес-секретар російського прем’єра, телефонна розмова відбулася за ініціативи української сторони.

Нагадаємо, раніше сьогодні представник "Газпрому" Сергій Купріянов знову підняв питання українських боргів за газ. Москва продовжує наполягати, що Київ винен за газ (плюс штрафні санкції) 2 мільярди доларів США.

Втім, "Газпром" сподівається питання заборгованості врегулювати до кінця року. Купріянов нагадав, що як один із варіантів компанія пропонує Україні провести авансовий платіж за транзит газу за діючою ставкою в 1,7 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів.

3 жовтня цього року Тимошенко та Путін підписали меморандум про співпрацю обох країн у газовій сфері. Зокрема, там йдеться про перехід з 1 січня 2009 р. на прямі довгострокові відносини між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" на постачання газу в обсягах, що забезпечують баланс газу для споживачів України.

Крім того, сторони підтвердили прагнення до поетапного переходу на ринкові ціни як на газ, що поставляється, так і на транспортування газу до Європи протягом трьох років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: