Тимошенко: угода Януковича по ЧФ РФ урізає незалежність України

Лідер БЮТ заявила, що харківська угода Януковича і Мєдвєдєва позбавляє Україну права самостійно управляти своєю територією.

Харківська угода президентів України та Росії Віктора Януковича та Дмитра Мєдвєдєва про продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Криму до 2042 року – це стратегічна помилка нової влади, яка урізає незалежність України. Про це перед початком зустрічі з керівниками дипломатичних місій, акредитованих в Україні, заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко.

"З цього моменту наша держава матиме обмежений суверенітет, адже таке рішення позбавляє Україну права самостійно управляти своєю територією", - сказала вона.

Тимошенко наголосила, що Янукович, підписавши ці угоди, порушив 17 статтю Конституції України.

"В Україні забороняється розташування військових баз іноземних країн, а перехідні положення, на які посилається влада, - це положення, які врегульовували проблеми ще під час прийняття Конституції", - сказала вона.

"Натомість договір Януковича – це по суті підписання нового договору і саме тому це порушення Конституції", - підкреслила лідер БЮТ.

Тимошенко також зазначила, що влада поширює неправдиву інформацію про позаблоковий статус України.

За її словами, інформація міністра оборони про те, що восени відбудеться спільна нарада керівників міністерств оборони СНД щодо спільних дій, означає те, що Україна вже не є позаблоковою державою.

Нагадаємо, що 21 квітня президенти Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв підписали угоду, згідно з якою до 2042 року продовжується термін базування в Криму ЧФ РФ. При цьому підвищується ставка орендної плати за перебування флоту в Севастополі на величину дисконту до вартості російського природного газу. Тепер договір повинен бути ратифікований парламентами двох країн.

Водночас, опозиція ініціює проведення 24 квітня позачергового засідання Верховної ради, на яке буде поставлено питання про визнання угоди щодо ЧФ РФ неприйнятною.

Читайте також:

Опозиція збере Раду на позачергове засідання, присвячене ЧФ РФ

Луценко: Підписавши Харківський пакт, Янукович оголосив війну

КС не відкидає можливість оскарження договору про пролонгацію базування ЧФ

Янукович похвалився, як вибив з Мєдвєдєва 98 млн доларів "живих грошей"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: