Тимошенко: в Україні добрих новин немає

Прем'єр визнала, що в Україні поглиблюється криза, але наголосила, що ситуація в нас поки що не найгірша.

Кризова ситуація в Україні не найгірша у світі, і політики не повинні маніпулювати показниками української економіки.

Про це прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила під час наради з головами обласних рад. На зустрічі був присутній спікер Верховної ради Володимир Литвин.

"Ті, хто кажуть, що ситуація в Україні найгірша – це неправда. Україна тримається в середині за розвитком кризових явищ", - наголосила прем'єр.

"Я не хотіла би, щоб Україну втягували у комплекс меншовартості і кидали на узбіччя", - пояснила вона.

В той же час, Тимошенко визнала, що зустріч з регіональними керівниками їй "хотілося би почати з приємних новин, але внаслідок потужного розвитку кризи, особливо добрих новин немає".

Крім того, глава уряду відзначила, що некоректно порівнювати показники економічного розвитку січня 2009 року з відповідними минулорічними показниками. "Криза розвивається нищівним чином і щодня міняє світ, кожну країну окремо", - зазначила прем'єр.

Вона навела приклади падіння промислового виробництва в січні порівняно з груднем 2009 року, в різних країнах. Так, у Казахстані, за її словами, воно склало 10,4%, в Росії – 19,9%, в Україні – 16,1%. Падіння в переробній промисловості, за словами Тимошенко, у Казахстані склало 21,6% , у Росії – 32,7%, в Україні – 22,4%.

"Тобто, Україна йде десь в центрі кризових явищ", - зробила висновок Тимошенко.

Вона також запропонувала політикам консолідуватися в кризових умовах, "а не істерично критикувати і радіти з того, що хтось знаходиться при владі, а хтось – в опозиції".

Нагадаємо, сьогодні на зустрічі з головами облрад Тимошенко заявила, що у травні буде змінено державний бюджет України.

На зміні українського кошторису на 2009 рік, серед інших, наполягає Міжнародний валютний фонд - це було однією з умов надання Україні другого траншу кредиту.

У МВФ заявляли, що не готові надати Україні гроші за такого великого дефіциту бюджету (зараз він становить 3%). Також МВФ вимагав збільшити річний прогноз інфляції, який наразі становить 9,5%.

Читайте також:

Тимошенко підтвердила, що змінить бюджет в травні

Ющенко: через Тимошенко Україна втратила в січні 30 млрд. гривень

Ющенко назвав політику Тимошенко лівою та небезпечною

ВідеоТимошенко: в Україні добрих новин немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: