Тимошенко: в Україні настав найважчий час випробувань демократії

Лідер опозиції зустрілася з єврокомісаром з питань європейської політики і розповіла йому, що в Україні настав найважчий час випробувань для демократії та стратегічного курсу на євроінтеграцію.

Лідер об’єднаної демократичної опозиції Юлія Тимошенко заявляє, що зараз в Україні настав найважчий час випробувань для демократії та стратегічного курсу на євроінтеграцію.

Про це вона сказала під час зустрічі з єврокомісаром з питань розширення і європейської політики сусідства Штефаном Фюле у Києві.

”Сьогодні нас по-справжньому хвилює, щоб той час, коли ми перебуваємо в опозиції, не був втраченим для європейської інтеграції України”, - заявила Тимошенко.

Лідер опозиції підкреслила, що для її політичної сили євроінтеграція залишається ключовою системою цінностей. ”Наш перехід в опозицію лише зміцнив це переконання”, - наголосила Тимошенко.

Вона впевнена, що нинішня влада в особі Віктора Януковича, незважаючи на свою гучну проєвропейську риторику, не підтверджує її своїми діями.

У свою чергу Фюле підкреслив, що процес європейської інтеграції є дуже складним.

”Це процес, в якому беруть участь не лише президент і не лише одна політична сила. Це процес, який має включати й інших партнерів. Я закликав уряд, зокрема прем’єр-міністра, до того, щоб вони залучали і інших партнерів до реалізації програми з євроінтеграції”, - сказав він.

Водночас Фюле запевнив Тимошенко, що стабільність в Україні за будь-яку ціну не є доктриною Євросоюзу. ”Повага до верховенства права, прав людини, демократичних принципів завжди були й залишаються ключовими у відносинах Україна - ЄС”, - додав єврокомісар.

Коментуючи рішення президента Януковича про подовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ на українській території, Фюле підкреслив, що ”хоча такі речі і є суверенним правом України, вони мають відбуватися прозоро і не суперечити Конституції”.

Як відомо, згідно з домовленостями президентів України та Росії, термін перебування російської бази на Україні продовжується на 25 років, починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої угоди, з правом його продовження ще на п'ять років, якщо одна із сторін не заявить про намір припинити дію угоди.

Раніше Тимошенко заявила, що Янукович, підписавши угоди з Росією, грубо порушив статтю 17 Конституції України, згідно з якою не допускається перебування іноземних військових баз на території України.

Читайте також:

Проти міністрів уряду Тимошенко порушили 30 кримінальних справ

Опозиція не виключає проведення масових протестів

Тимошенко звинуватила Януковича у порушенні Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: