Тимошенко "вибила" для України низьку ціну на газ

Юлія Тимошенко заявила, що діяльність RosUkrEnergo була корупційною схемою, яку вона зупинила.

Юлія Тимошенко заявляє, що не дозволить Віктору Ющенку повернути RosUkrEnergo на український газовий ринок.

"На РНБО просто нема чого розглядати, крім того як намагатися повернути RosUkrEnergo до їхньої колишньої роботи з посередництва між "Газпромом" і "Нафтогазом". Але я цього не дозволю зробити. Я не дозволю президенту повертати корупційного посередника", - сказала Тимошенко.

Вона також заявила, що в результаті переговорів Ющенка з керівництвом Росії Україна ледь не отримала ціну на газ у 450 доларів за тисячу кубометрів.

"Президент мав неодноразові переговори з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим і прем’єром Володимиром Путіним. Усі ці переговори завершилися тим, що Україні запропонували на 2009 рік ціну 450 доларів за тисячу кубометрів і ціну на транзит – 1,6 доларів за тисячу кубометрів", - сказала прем’єр.

"Це саме та ціна, яку підписав прем’єр Єхануров і права рука президента Івченко, який очолював НАК "Нафтогаз" у 2006 році. Такі контракти на сьогоднішній день існують. Це 1,6 доларів за тисячу кубометрів до 2010 року включно", - додала вона.

"Мені вдалося цей негативний перебіг подій припинити. Мені вдалося переконати керівництво Росії в дуже важкому переговорному процесі, який тривав двічі по 8 годин, повернутися до меморандуму, і замість 450 доларів для України отримати ціну у 228,8 доларів. При цьому технічний газ для транзиту отримати на 25 доларів дешевше", - заявила Тимошенко.

Говорячи про ціну газу, яку отримають українські споживачі, вона зазначила: "228,8 доларів за тисячу кубометрів – це ціна на українсько-російському кордоні. Далі вона, як завжди, буде збільшена на податок на додану вартість, на транспортування магістральними і локальними мережами. Рівно така ціна буде для споживачів України".

Нагадаємо, вчора в ефірі ТСН, Юлія Тимошенко заявила, що RosUkrEnergo зірвало переговорний процес між "Нафтогазом" та "Газпромом". Вона сказала, що високі українські чиновники покривали RosUkrEnergo, яка у свою чергу фінансувала їхню політичну діяльність.

Читайте також:
Газовий договір України та Росії: повна версія
Москва продала борги Фірташа Україні
Тимошенко: газову війну влаштувало RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: