Тимошенко від імені Росії вибачилася за газову війну

Прем'єр переконана, що цієї зими між Росією та Україною не буде жодних енергетичних воєн.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що наступний Новий рік пройде без газових ускладнень у відносинах України та Росії  та вибачилася перед тими, хто постраждав від "газової війни" січня 2009 року.

Таку заяву глава уряду зробила під час виступу на саміті "Ялтинська економічна стратегія" (YES). "Уперше Україна та Росія відсвяткують Новий рік абсолютно спокійно, кожен у себе вдома, а не в аеропорту і не в Москві у "Газпромі", - пообіцяла Тимошенко.

Вона також позитивно охарактеризувала довгострокові газові угоди з Росією, укладені у січні цього року. Зокрема, їхньою перевагою вона назвала те, що ціна блакитного палива визначається за формулою.

"Як би не виглядала формула, політика з неї прибрана. У нас ціна міняється щоквартально, хіба хтось це відчуває?", - запитала прем'єр.

Тимошенко наголосила, що Україна вчасно платить за газ. "Україна розраховується не лише за газ, який вона споживає, але і за закачку в підземні газосховища", - відзначила прем'єр. При цьому вона нагадала, що вже закачано 25 мільярдів кубометрів газу, які гарантують Україні спокійну зиму.

Тимошенко також висловила жаль у зв’язку з газовою кризою минулої зими. При цьому вона обмовилась: "Я хочу від імені Росії - вибачте - від імені України принести вибачення перед країнами, які тоді відчували дискомфорт".

Нагадаємо, під час виступу на саміті YES Тимошенко також торкнулася питань міжнародної політики України.

За словами прем'єра, цивілізаційним вибором України є Європа, але при цьому потрібно зберігати партнерські та взаємовигідні відносини з Росією.

Читайте також:

Тимошенко розповіла, як дружити з Росією і просуватися в Європу

У Ялті відкрився шостий саміт YES

Суд заборонив усю погану рекламу про Тимошенко

Тимошенко почне повертати радянські вклади з Нового року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: