Тимошенко не підвищить зарплати до рішення суду

За словами Тимошенко, "в бюджеті немає ресурсів" на виконання закону про підвищення соцстандартів.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що уряд не виконуватиме рішення про підвищення соціальних стандартів до вердикту Конституційного суду. Про це вона повідомила на зустрічі з іноземними послами в середу

За словами Тимошенко, "в бюджеті немає ресурсів" на виконання закону про підвищення соцстандартів.

"Профінансувати цей закон в умовах фінансової кризи неможливо, він руйнує фінансову систему України. Але цей закон в супереч заявам МВФ був підписаний президентом", - обурилася Тимошенко.

"І президент подав зміни до бюджету, які ніби-то забезпечують підвищення соціальних стандартів. Якщо парламент прийме цей закон, уряд не зможе його виконувати", - зазначила вона.

"І поки Конституційний Суд не прийме рішення, що закон є неконституційним, ми виконувати його не будемо", - заявила Тимошенко.

За її словами, КС має всі підстави визнати даний закон неконституційним, оскільки рішення про підвищення соціальних стандартів міг ініціювати лише уряд, а не народні депутати.

"Я думаю, ця аргументація, що уряд не виконуватиме закон без рішення КС, буде добрим аргументом для МВФ щодо продовження спільної роботи з Україною і прийняття рішення про надання четвертого траншу", - сказала Тимошенко.

Як відомо, за законодавством розгляд питання в Конституційному Суді не зупиняє дію оскаржуваного закону.

Між тим, за словами Тимошенко, другим дискусійним питання у стосунках з МВФ є ухвалення бюджету на 2010 рік.

"Проект бюджету-2010 дуже складно проходить у Верховній Раді. Те, що я бачу, - у парламенту немає бажання приймати бюджет, і розраховувати на його ухвалення (до) 2010 року не доводиться", - сказала прем’єр.

Тому, зазначила вона, уряд прийняв постанову на випадок неухвалення бюджету.

Документ передбачає, що кожен місяць наступного року фінансуватиметься з розрахунку 1/12 поданого проекту бюджету-2010 або бюджету-2009.

"Ця постанова підтримана фахівцями МВФ", - сказала Тимошенко.

Нагадаємо, Верховна рада 20 жовтня прийняла закон про підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати, внесений на розгляд парламенту Блоком Литвина.

Після прийняття закону Кабмін неодноразово закликав президента накласти на нього вето, мотивуючи свою вимогу тим, що державний бюджет не витримає незапланованих надмірних навантажень і підвищення зарплат загрожує економічним колапсом, проте Віктор Ющенко поставив свій підпис під цим документом.

5 листопада до Конституційного суду України надійшло подання 50 депутатів Верховної ради щодо конституційності даного закону.

Читайте також:

Підвищення мінімальних зарплат скасують через Конституційний суд

Зарплати за рахунок благодійності визнано неконституційними

МВФ вимагає заборонити підвищення зарплат і пенсій

Черновецький покарав заступників, які підвищили йому зарплату

ВідеоТимошенко не підвищить зарплати до рішення суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: