Тимошенко відмовиться від гасел "Вона працює"

Колізії з гаслами виникають тому, що працюють з кандидатами у президенти політтехнологи, які не знають менталітету українського виборця.

Учасник майбутніх президентських перегонів прем’єр-міністр Юлія Тимошенко змінює свої передвиборчі гасла. Судячи з нових агітаційних плакатів, особливістю її стратегії тепер є проведення аналогії між "Вона" і "Україна".

Експерти називають кілька причин, що спонукали штаб кандидата на такий крок. Одна з них - це бажання позбутися сарказму та негативу, яким обросло її попереднє гасло. "Вона працює, Україна – голодує!", "Не працюй, вона працює!" – такі й багато інших перефразованих виборчих лозунгів кандидата Тимошенко можна було побачити на білбордах та в Інтернеті. Тепер "працює" не "Вона", а "Україна". Таку трансформацію гасла можна пояснити щонайменше двома причинами, зауважив політолог Юрій Шведа.

Перше пояснення – це юридичний аспект, щоб не було правових наслідків щодо "фальстарту" передвиборчої кампанії. Але найвірогідніше - це нівелювати насмішки. "Те, що гасло було перефразовано і подано, що "Вона – це Україна", швидше за все, це спроба трансформувати негатив, який викликало колишнє гасло. Це зміна формату на ходу", - каже Юрій Шведа.

Утім, не менш важливим є й те, що зміна формату - це своєрідний "удар" для штабу головного конкурента – Януковича, який будує свою кампанію на критиці Тимошенко, додав експерт. Такі колізії з гаслами виникають тому, що працюють з кандидатами не українські політтехнологи, а люди, які не знають специфіки менталітету українського виборця. Західні технології на Україні не проходять, каже Шведа.

Український виборець сприймає гасла на білбордах неадекватно, хитрі задуми політтехнологів не проходять, це підтверджує й директор Центру з інформаційних проблем територій НАН України Петро Жук. Доказом є дослідження Центру, яке показало, що лише трохи більше одного відсотка опитаних мешканців Києва, Львова та Полтави довіряють гаслу "Вона працює"; три відсотки гаслу Януковича "Почую кожного", а лідером довіри з тридцятьма відсотками є гасло діючого президента: "Скасуємо депутатську недоторканість: закон один для всіх".

Читайте також:

У Харкові з’явилась білборди "Вони – кака, Вона – цяця"

Свинарку Вона почала шукати міліція

У Львові з’явилася відповідь на рекламу Тимошенко "Вона працює"

Схожий на Литвина "ВІН" сплагіатив рекламу Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: